Sari la conținut
Forum Roportal
Lorena21

M-am despartit de prietenul meu. Dar sufera enorm dupa mine. Ce pot face? Imi este foarte mila de el. E un baiat bun

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ce pretenti se poate avea de la o pustoaica de 21 de ani !!!

asa gandesc tinerii azi , poate ca si unii dintre noi gandeam asa acum 25-30 de ani , splendoarea varstei .

ce vreau sa spun este ca la acea varsta ( 21) putin oameni gandesc matur , a te culca cu cineva din mila nu inseamna al iubi ci al subestima profund .

 

sfatul meu este sa cauti cat se poate de mult , cu destul tact ( daca poti fi in stare) sa-l faci sa inteleaga ca ceea ce ati avut voi nu inseamna iubire , poate cel mult o atractie fizica si atunci amandoi trebuie sa intelegeti ca viata cu alt partener este esentiala iar acest episod dn viata voastra nu a fost decat o experienta din care se pot invata multe .

 

insa atentie cum pui problema , daca spui ca plange sau spune ca nu poate trai fara tine situatia este delicata.. si problemele delicate ...se trateaza DELICAT.( intelegi tu ce vreu sa zic) atentie : nu brusc .

De vreo 2-3 luni am incercat sa fiu rece cu el. Si aseara cand i-am dat "bomba", a fost foarte foarte tist. Si NU VREA sa se desparta de mine. P. s : am 19 ani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De vreo 2-3 luni am incercat sa fiu rece cu el. Si aseara cand i-am dat "bomba", a fost foarte foarte tist. Si NU VREA sa se desparta de mine. P. s : am 19 ani

 

ai 19 ani , pai eu te-am facut pustoaica la 21 de ani , ca ai 19 esti si mai pustoaica , esti mai mica si ca nepotul meu.

 

ce sfat vrei tu la 19 ani ? si totodata sa-l si intelegi , sa-l si asculti ?

 

pai nu trebuie sa fi rece cu el , trebuie sa fi mai distantata,mai preocupata , e cu totul altceva .

de ce sa-i dai " bomba" ? relaxativa prin distantare/detasare , daca el e mai slab ca tine psihologic de ce trebuie sa-i aplici " bomba"!!!

iubeste-l la distanta si ochii care nu se vad se uita , la 19 ani totul se uita si totul e trecator , pana te vei marita o sa mai ai poate zeci de astfel de episoade si asta inseamna ca cu toti te vei culca din mila ?

ai o prietena ? poate-i aranjezi o intalnire cu tact ...nu stiu , trebuie sa sti " sa lucrezi" ...mai mult de atat nu pot sa-ti spun " fata tati" .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

ai 19 ani , pai eu te-am facut pustoaica la 21 de ani , ca ai 19 esti si mai pustoaica , esti mai mica si ca nepotul meu.

 

ce sfat vrei tu la 19 ani ? si totodata sa-l si intelegi , sa-l si asculti ?

 

pai nu trebuie sa fi rece cu el , trebuie sa fi mai distantata,mai preocupata , e cu totul altceva .

de ce sa-i dai " bomba" ? relaxativa prin distantare/detasare , daca el e mai slab ca tine psihologic de ce trebuie sa-i aplici " bomba"!!!

iubeste-l la distanta si ochii care nu se vad se uita , la 19 ani totul se uita si totul e trecator , pana te vei marita o sa mai ai poate zeci de astfel de episoade si asta inseamna ca cu toti te vei culca din mila ?

ai o prietena ? poate-i aranjezi o intalnire cu tact ...nu stiu , trebuie sa sti " sa lucrezi" ...mai mult de atat nu pot sa-ti spun " fata tati" .

Multumesc mult. Probabil asa voi face. Oricum m-a implorat ca macar vara asta sa mai stau cu el, pentru ca pur si simplu e prea atasat de mine. Stateam din "mila", deparece ma simteam atat de naspa cand ma gandeam ca va suferi din cauza mea. E baiat bun si merita tot binele din lume. Nu prea am ce sa-i reprosez. Pacat ca nu e baiatul potrivit pentru mine... Si in legatura cu "prietena", nu cred ca m-ar insela, ma iubeste prea mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai sunt detasata deoarece nu mai imi doresc relatia asta. Singurul lucru care ma impiedica sa plec este suferinta lui. Mi-e atat de mila ca am facut sa sufere pe cineva in halul asta. El nu merita, dar nu am ce face. la facultate trebuie sa plec

Nu trebuia sa te desparti. Acum sufera tare. Il mai bagai din cand in cand in seama, ii mai dadeai ceva de mancare, putin sex, o haina de-a ta (demodata, nu buna)...

Ce, era asa greu? Zgarcito, n-ai sentimente de compasiune.

 

Oare barbatii care poarta fusta, din zona asta a relatiilor esuate provin?

In fond si-o merita. Cine l-a pus sa se indragosteasca? N-a vazut ce vreme urata este?

 

insa atentie cum pui problema , daca spui ca plange sau spune ca nu poate trai fara tine situatia este delicata.. si problemele delicate ...se trateaza DELICAT.( intelegi tu ce vreu sa zic) atentie : nu brusc .

"Sa pupe fata pe el da baiat nacajit...care este el nacajit si disperat...offf, offff,offfff"

Merge? Probabil l-a fel i-a facut si ma-sa, de-a ajuns sa planga din dragoste.

 

Eu mai degraba as propune sa-i dea un genunchi in oua si un cap in nas, abia apoi sa-i spuna ca-i martalog. Sa fie transanta, nu ambigua.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine ,

acum cat s-o lungim cu intepaturile astea !!!

pai ce sa facem cand ai o minte de 19 ani !!!

pe bune acum , ia sa va aud eu pe voi cum erati la 19 ani !?

 

cred ca am facut cam toti ceva asemanator , asa e la acea varsta , oricum greseala este la amandoi :

ea e mai libertina si mai bine echilibrata psihologic , iar el ce sa-i facam saracu ?( asta din ce spune ea cam asa reiese) e si el un pusti care o fi vazut femeie prea tarziu si crede ca s-a indragostit .

chestiile astea sunt mai periculoase la baieti decat la fete la acea varsta , dar eu zic ca pana se va insura va trece .

 

acum un sfat pentru el Lorena si te-as ruga sa-i transmiti : ( bine , e utopie ce-ti cer eu acum , ca nu o sa-i zici , sau cine stie)

niciodata un barbat nu trebuie sa alerge dupa femei ca oricum ele vin singure , nu trebuie sa fi decat tu insuti .

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

pe bune acum , ia sa va aud eu pe voi cum erati la 19 ani !?

 

cred ca am facut cam toti ceva asemanator , asa e la acea varsta

 

 

Nope, io la 19 ani ma jucam inca cu papusi. :o:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×