Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Imi poate cineva va rog foarte mult converti acest referat care l-am atasat cu tot cu poze din Word in Powerpoint deoarece eu am Libre Office si m-am uitat pe google, dar iti arata cum trebuie sa faci pas cu pas doar pentru Microsoft Office. Eu nu pot instala Microsoft Office deoarece am laptop Apple, iar sistemul de operare este Mac OS X Version 10.9.3. Daca nu aveti timp sa imi convertiti macar dati-mi linkuri cu instructiuni pas cu pas pentru Libre Office.

Fisierul meu este de 2,4 mb si nu il pot atasa pe site-ul dumneavoastra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca vrei sa te convertesti. Eram gata sa te ajut sa te convertesti, la orice ai fi vrut tu. De exemplu, la venerarea Open Source.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar poate sa imi trimita cineva adresa lui de email ca mesaj privat si eu atunci trimite fisierul la acea adresa de email.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma ajuta si il termina pana maine ii trimit si niste bani.


Ii spun verisoarei mele sa dea la acea persoana niste bani care o ajuta sa faca acest referat in format ppt.

Editat de alex19051988

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti in schimb sa folosesti initial echivalentul pentru Powerpoint, Libre Office Impress, care iti permite sa convertesti documentele in Powerpoint fara alta bataie de cap.

Nu am mai lucrat cu el, dar arata aproape identic, cred ca nu e greu de folosit.

Editat de Rory*
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti in schimb sa folosesti initial echivalentul pentru Powerpoint, Libre Office Impress, care iti permite sa convertesti documentele in Powerpoint fara alta bataie de cap.

Nu am mai lucrat cu el, dar arata aproape identic, cred ca nu e greu de folosit.

Eu am Libre Office pe laptop, dar nu sunde gasesc ca sa convertesc documentele in Powerpoint.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intai creezi documentul in Libre Office Impress, care are aceleasi functii ca PowerPoint, apoi te duci la ''Save as...'' si iti apare o fereastra cu detaliile legate de salvare (numele documentului il unde vrei sa il salvezi). Jos e o lista de optiuni din care alegi formatul. Sunt N-sper versiuni de PowerPoint, si vechi si noi. Alegand una dintre ele transformi documentul respectiv in acel format (de fapt se face o copie, iti ramane si originalul in Libre Office Impress).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar eu am creat in Word si vreau sa il convertesc cumva in Powerpoint deoarece referatul care l-a facut verisoara acum 2 saptamani este in format Doc si eu trebuie sa il transform in Ppt. Eu am un referat gata facut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×