Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

... asa ca m-am decis sa fac eu unul.

 

Queen a fost (si o parte mai este) o formatie care a adus foarte multe inovatii si lucruri extraordinare in lumea muzicii si nu numai.

 

Sunt fani Queen pe aici?

 

Haideti si pe: http://queen.myforum.ro/index.php

 

Sonia

:stars: :flowers: :yahoo: :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Putem fi fani Queen si aici, nu trebuie sa ne mutam in alta parte. Queen e o trupa de legenda , Freddie a fost unul dintre cei mai mari solisti vocali , iar concertul de pe Wembley e monumental. Queen a scris istorie in muzica si sunt convins ca sunt inca destui fani si aici pe forum. Interesanta si ideea membrilor de a relua proiectul Queen alaturi de Paul Rodgers. Chiar daca nu mai e acelasi "feeling" ca pe vremea lui Mercury, piesele suna si in varianta noua foarte bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt fac Queen iar tu chuff esti dus rau de tot. Aici e un topic despre Queen, nu despre Fredie fiind gay sau nu.

On topic, Queen e trupa mea preferata. Fredie Mercury a avut o voce extraordinara, dovada fiind concertele Live at Wembley si Live in Aid( acesta a fost desemnat cel mai bun concert rock al tuturor timpurilor.) Piesele lor au fost, sunt, si vor fi mereu hituri. Piese ca Bohemian Rhapsody, Another one bites the dust, Save me, Play the Game, Crazy litle thing called love, Radio ga ga, Innuendo, We will rock you, We are the Champions sau Don't stop me now nu vor fi niciodata uitate. Brian May, John Deacon, Roger Taylor, Freddie Mercury au alcatuit o super formatie.

Cat despre proiectul cu Paul Rodgers , sa refaca formatia ar fi o prostie. Queen a murit pe 24 noiembrie 91' si nimeni nu o poate invia. Freddie a fost unic si asa va ramane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat despre proiectul cu Paul Rodgers , sa refaca formatia ar fi o prostie. Queen a murit pe 24 noiembrie 91' si nimeni nu o poate invia. Freddie a fost unic si asa va ramane.

 

Ei, nu cred ca a fost vorba de refacerea formatiei . Am ascultat interviurile date de membri trupei pe site-ul oficial, a fost vorba doar de un proiect de sine statator, de aceea s-a si numit QUEEN & PAUL RODGERS. Cred ca nimeni nu doreste sa il inlocuiasca in vreun fel pe freddie, pentru ca oricum el ramane emblema formatiei. Oricum totusi eu spun ca a fost un succes real reaparitia trupei in turneu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eh pana la urma trebuia sa postez si aici...queen a fost prima formatie de rock ascultata(desi nu stiam eu ce-i ala rock) si chiar printre primele lucruri pe care imi amintesc sa le fi ascultat. cand am primit de ziua mea o caseta cu freddie mercury am fost cel mai fericit...time ere melodia mea preferata. ce pacat ca a murit :stars:

cat priveste continuarea proiectului...pai pentru mine queen inseamna freddie mercury asa ca nu stiu...tot la melodiile vechi raman. stie cineva numele real al lui freddie?..stiu ca e unul ciudat, persan. a da..nu era gay..era bisexual :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eh pana la urma trebuia sa postez si aici...queen a fost prima formatie de rock ascultata(desi nu stiam eu ce-i ala rock) si chiar printre primele lucruri pe care imi amintesc sa le fi ascultat. cand am primit de ziua mea o caseta cu freddie mercury am fost cel mai fericit...time ere melodia mea preferata. ce pacat ca a murit :stars:

cat priveste continuarea proiectului...pai pentru mine queen inseamna freddie mercury asa ca nu stiu...tot la melodiile vechi raman. stie cineva numele real al lui freddie?..stiu ca e unul ciudat, persan. a da..nu era gay..era bisexual :)

 

Nu este Freddie in Queen?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Numele lui real este Farrokh Bulsara.

Chuff, normal ca Freddie Mercury este in componenta Queen

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

thanks freddy. pai freddie nu mai e nicaieri..probabil in rai...si ma refeream la caseta cu el solo..ca a facut si d-astea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Albumul Barcelona cu o soprana(nu stiu cum o cheama) a fost solo al lui Freddie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×