Sari la conținut
Forum Roportal
Raul Sixx

15 ANI - PROBLEME CU RESPIRATIA

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu nevoie de ajutor ! In ultimul timp am mari probleme cu respiratia. Simt ca am nasul infundat si simt foarte des nevoia sa respir pe gura / casc, iar atunci cand o fac, deodata aerul nu imi mai intra in plamani si simt o durere in piept. Cand eram mic am avut un inceput de asm pe care l-am tratat, dar la 13 ani m-am apucat de fumat si m-am lasat acum aproximativ 1 luna ( am aproape 16 ). Imi este frica sa nu imi revina asmul de la tigari. Mentionez ca dificultatile in respiratie apareau numai seara pana acum 2 zile, dar acum sunt pe toata durata zilei. Imi poate spune cineva ce ar trebui sa fac sau ce am ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chestia este ca nici la medic nu prea ma pot duce, pentru ca ai mei nu stiu ca am fumat si nu trebuie sa afle si nu prea am banii pe care mi-i cere un medic / doctor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu nu stiu. O sa incerc, dar fara o radiografie sau ceva de genul asta nu se poate stii sigur ce am, iar radiografiile banuiesc ca nu sunt gratis.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu nu stiu. O sa incerc, dar fara o radiografie sau ceva de genul asta nu se poate stii sigur ce am, iar radiografiile banuiesc ca nu sunt gratis.

mergi la medicul de familie, e gratis... daca e nevoie, iti da trimitere in alta parte, tot gratis, ca esti minor (teoretic)

inclusiv tratamentul e compensat, daca e nevoie de ceva banuti in plus la reteta nu e un capat de tara, de obicei platesti doar o diferenta de cativa lei

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×