Sari la conținut
Forum Roportal
demariade

Greșeli grave făcute de părinți cand copiii refuză să mănance

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

 

Mai bine e sa vina parintele cu afectiune catre copil in chestiunea mancatului, si sa transforme masa intr-un moment magic de joaca si interactiune placuta. Atunci copilul va manca atat cat se simte el bine.

Just. Cand vorbesti de resursele necesare cersterii unui copil, in general te duce gandul la bani si educatie.

Uitam insa ca un copil are nevoie de afectiune si timp dedicat mai aprig decat de apa si aer.

 

Asa mancam si eu..cu rabdare, jocuri, povesti.

Editat de stupid_me
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In cazul copiilor sunt 2 situatii, articolul vorbeste de una, noi am mai adus in discutie si cea de-a doua :) Si in nici unul dintre cazuri nu cred ca parintii trebuie sa se lase la mana copilului. Eu raman la parerea ca exista copii mofturosi daca li se permite acest lucru :)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A murit copilul care a impresionat întregul glob.   

Dzhambulat Khatokhov avea doar 21 de ani când a murit. În ultima filmare realizată în iulie 2019 tânărul coborase de la 194 de kilograme la 172,5 după trei luni de antrenament. Un luptător rus de Sumo care a fost numit cândva cel mai greu băiat din lume.
image.thumb.png.409d7ab547aa9824bfe6dfeea56a5261.png

 

Tragedie în lumea sportului. A murit copilul care a impresionat întregul glob. FOTO | Evenimentul Zilei (evz.ro)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×