Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

Pisica vagaboanda cu un picior rupt

Postări Recomandate

Acum 10 minute s-a pripasit la noi acasa o pisica ce pare a fi vagaboanda (fetita mea s-a jucat cu ea in fata blocului toata seara). E foarte blanda, am hotarat sa o tinem. Are un picior cu o problema, pare rupt, nu stiu cum sa explic, desi ea nu pare sa aiba vreun disconfort. Ce ar trebui sa fac pe moment pentru ea, pana intreb un veterinar? E bine de zis ca nici nu prea am bani de veterinar, poate imi spune cineva ce trebuie facut si cat ar costa (nu cred ca e astronomic, ce ... pisici smile.png ), ca sa ma orientez.

 

Update: s-a adaptat frumos la mediu, pare ca se simte bine, i-am dat un castronel cu lapte si o conserva de ton.

Editat de Rory*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O solutie ar fi sa mergi la un proprietar de pet shop inimos. Eu cunosc un astfel de patron de magazin pentru animale si se pricepe foarte bine. Unul ca acesta te poate indruma ce sa faci. Daca nu i se pune bine piciorul la loc, s-ar putea sa schiopateze toata viata.

Daca pisica nu simte disconfort cand calca pe picior poate ca problema e veche si osul s-a refacut gresit.

 

Vezi si de purici... e usor sa iei masuri preventive contra puricilor, e greu de despuricat toata casa si toate hainele copiilor.

 

Alta solutie ar fi sa mergi la un veterinar din cartier si sa intrebi cat ar costa reparatul piciorului, daca se poate, si ce presupune.

Daca e pasionat si ii spui ca nu te dau banii afara din casa, va ajuta pisica pro bono.

Sau la un adapost pentru pisici din orasul tau s-ar putea sa se afle solutii gratuite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am sa fac asta maine, deocamdata se simte bine, a papat si a adormit. E baiat, sa vedem cum ii spunem. Pare curat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am sa fac asta maine, deocamdata se simte bine, a papat si a adormit. E baiat, sa vedem cum ii spunem. Pare curat.

 

tadayo?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a tirat matzul. L-am dat afara ca incepuse sa scurme covorul; am crezut ca isi rezolva treaba si vine inapoi. Nu s-a mai intors. Poate vine mai tarziu. Sau poate e al cuiva. Cine stie? Ar fi a N-a situatie cand am luat un animal in casa crezand ca e vagabond si de fapt nu era.

 

O fi crezut ca l-am dat afara definitiv...? L-am cautat cu copiii in jurul blocului dupa 5 minute, nu mai era.

Editat de Rory*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:( Sper sa-i fie bine, e piele si os, arata cam neglijat. Desi e curat si balnd, deci foarte posibil e al cuiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca o sa ii fie bine daca cineva nu o ia in grija, pisicile mai mici si schiloade sunt mancate de catre caini.

 

nu mai lua pisici 'peste noapte', ori le iei de tot, ori le lasi in pace.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai il luasem de tot; toate pe care le-am avut pana acum isi faceau nevoile afara si veneau dupa 2 minute inapoi la usa.

Am presupus ca si asta era la fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×