Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Pe agenda zilei. Evenimente externe

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

un eveniment care dureaza de ani de zile a ajuns la apogeu, zombie town USA, Philadelphia, Kensington Avenue

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un eveniment care dureaza de ani de zile a ajuns la apogeu, zombie town USA, Philadelphia, Kensington Avenue

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce 6 state americane au legalizat compostarea cadavrelor umane, activistii de mediu incearca un nou  proiect, consumul de carne umana vie, "mancate-ar mama"! - canibalizare pe față..

 

  • Like 2
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am scarbit rau de tot de la poza de mai sus.   Nici mancare de post nu voi fi capabila sa mananc multa vreme de acum.   Noroc ca este din Germania poza ca scrie nemteste pe eticheta nu in engleza!!!    Aici deja de 10 de ani restaurantele vand "carne" din pasta de soia = carne artificiala, dar eu nu sint clienta niciunde.  Lumea nu-si da seama nici cei cu doctorat ca nu la asta sint calificati.   Cand pisicii mei nu voiau sa atinga Parizerul mi-am dat seama ca ceva nu este in regula cu delicatesea.  Imediat l-am dus inapoi si fara o vorba mi-au dat banii inapoi.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Comisarul, reprezentant al Ungariei, este cunoscut pentru ”bădărănismul” lui manifestat față de personalul angajat la Comisia Europeană, dar și în public."

*Dar alti pentru "madarfaquerisme" mai mari nu sint numiti nicicum pentru ca ce gandeste olandezul, poate nu-mi place nici mie si atunci de ce sa-l aplaud!!!   Nu se poate spune nimic pe nume???  Cine draqu a inventat si EU doar sa separe mai mult tarile Europei nu sa-i uneasca.  Rasismul a devenit evident si jucat pe fata fara rusine de multe tari "puternice"  ca asa se vrea stiut de altii, dar nu sint atat de "TARI" fara acele tari suportive.  In mama lor si cu organizatia asta hadioasa!!!  Austriecii nu sint "bădărăni" doar imputit de rasisti ca si restul in anumite proportii.  Doar pile sint angajati si acolo, nu mari filozofi, care sint usor manupulabile!!!* 

https://evz.ro/un-inalt-oficial-maghiar-i-a-facut-idioti-pe-europarlamentari-a-crezut-ca-are-microfonul-inchis.html

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Ministrul ungar de Externe, Peter Szijjarto, a acuzat Parlamentul European că este extrem de corupt, la postul de radio Kossuth.                                               Ministrul maghiar de Externe acuză Parlamentul European de corupție                                                                                                                                                                  Potrivit șefului diplomației de la Budapesta, încrederea în organismul european a coborât ”până la zero, practic”, din cauza scandalurilor de corupție."

*Are dreptate, de ce trebuie sa le cotizezi ca sa fi considerat ca traiesti in EUROPA dar ei au dreptul sa te faca cum le convine de josnic!!!*  

https://www.capital.ro/ungaria-zguduie-toata-europa-din-temelii-vestea-cumplita-venita-direct-de-la-budapesta.html

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 16.02.2023 la 9:33, The Unknown a spus:

"Ministrul ungar de Externe, Peter Szijjarto, a acuzat Parlamentul European că este extrem de corupt, la postul de radio Kossuth.                                               Ministrul maghiar de Externe acuză Parlamentul European de corupție                                                                                                                                                                  Potrivit șefului diplomației de la Budapesta, încrederea în organismul european a coborât ”până la zero, practic”, din cauza scandalurilor de corupție."

*Are dreptate, de ce trebuie sa le cotizezi ca sa fi considerat ca traiesti in EUROPA dar ei au dreptul sa te faca cum le convine de josnic!!!*  

https://www.capital.ro/ungaria-zguduie-toata-europa-din-temelii-vestea-cumplita-venita-direct-de-la-budapesta.html

Adevarul este ca ungurii s-au tinut bine ca natiune si persoane in conjuncturi istorice coplesitoare! 

Imi ridic palaria in fata lor! 

PS: Pana la urma nu poti fii impotriva tarilor social-dezvoltate gen Austria ori Olanda. 

Pana la urma depinde in primul rand de Romania sa se dezvolte. 

Nu este ciudat ca pentru Romania conteaza orice voce impotriva sa si la fel prin amanarea nejustificata la intrarea in NATO si UE, dar Ucraina prin toate vocile contra sa si este acceptata peste toate ca un veritabil membru NATO, negociaza pt UE iar ucrainenii au drept de munca si ajutor financiar gratuit in UE! 

Editat de zod
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Televiziunile de stat din Rusia au dezbătut vizita lui Joe Biden în Europa, precum și discursul acestuia de la Varșovia. Iritați de poziția pe care liderul american a adoptat-o, aceștia au avansat chiar scenariul asasinării președintelui SUA. Vizita lui Biden în Europa a fost comentat pe larg la televiziunea rusă, cu derapajele și provocările de rigoare.    „Preşedintele Putin poate fi ameninţat în aşa fel?”, s-a întrebat prezentatoarea Olga Skabeeva, într-o emsiune de propagandă difuzată după discursul lui Joe Biden de la Varșovia.     Ea s-a declarat nemulțumită de faptul că Rusia i-a permis președintelui să meargă la Kiev, fără să lanseze nici o lovitură de rachetă împotriva acestuia.   

„Cine îl va înlocui pe Joe Biden dacă noi îl omorâm?”, s-a întrebat retoric, propagandista." :lol2:

*Era sa dea ORT-ul ca iar a cazut pe scarile avionului in Polonia.  N-a digerat bine stirile din Moscova!!!

https://www.the-sun.com/news/7463253/joe-biden-stumbles-steps-air-force-one-again/*

https://evz.ro/joe-biden-tinta-propagandei-de-la-moscova-cine-il-va-inlocui-daca-noi-il-omoram.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×