Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Pe agenda zilei. Evenimente externe

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Michael Schumacher a iesit din coma si poate sa comunice cu familia. Ii doresc sa isi revina ca sa poata duce o viata normala, tare simpatic mi-e tipul si m-a intristat sa aud de accidentul lui.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ambasada americana din Baghdad....Benghazi deja vu ? Sa dea Domnu.

 

 

care e stirea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Conform versiunii relatate pe posturile de stiri americane, o noua organizatie terorista (I.S.I.S ...mda) a aparut ca ciuperca dupa ploaie in acea zona si acum face rahatul prastie prin Iraq, incepand cu orasul Mosul. Acum cica se indreapta spre Baghdad sa ia cu asalt orasul si astia la ambasada americana fac pregatiri pentru o eventuala evacuare, ca sa nu li se intample minunatia care li s-a intamplat la ambasada din Libia in 2012. Au trimis deja un portavion spre Golful Persan, special pentru asta.

 

Conform relatarilor celor care au familie sau prieteni pe acolo, tot tam tamul despre ISIS este in mare parte bullshit si propaganda americana. Rastalmacire a ceea ce se intampla cu adevarat si anume ca populatia este satula de guvernul Al Maliki care e pro-american, pretini cu Iranul, shiia, corupt, dictatorial. Aceiasi Mărie cu alta palarie, numai ca de data asta Măria e curva US-ului, spre deosebire de fostul regim care nu vru sa fie capra lor. Asadar s-au adunat, s-au organizat si s-au rasculat, iar asa zisa armata iraqiana (o adunatura de imbecili fideli guvernului si antrenati de americani) a dat bir cu fugitii dupa cateva zile de conflict. Vai de curul lor. Halal armata. De rasu plansu...

 

Cam asta se intampla momentan acolo, pe scurt.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scotia isi doreste din ce in ce mai mult sa nu mai fie sub suveranitate britanica. Ba mai mult, chiar se va organiza un referendum in septembrie.

Cautati pe google, s-ar putea sa nu fie adevarat. Am auzit si eu de la vreo 30 de scotieni, deci nu pot sa va garantez ca o astfel de stire ar fi adevarata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e f adevarat, am auzit si vazut documentar despre referendum. in documentar majoritatea celor sub 30 erau pt independenta, cei peste 30 erau impotriva. intelegeau ca dpdv economic Scotia e prea mica si nu o sa se descurce. La tineri nu am vazut decat teribilism si neintelegere economica, politica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca vor ajunge o a doua Republica Moldova, dupa 20 de ani de independenta.


Oricum, am observat ca au o aversiune maxima fata de englezi. Dar nu cred ca englezii ii vor lasa atat de usor sa scape de ei, chiar si daca referendum-ul va fi in favoarea independentei.


Vor avea multe de pierdut si pot pune pariu ca vor "beneficia" de un embargo economic destul de drastic. Comert pe ruta Commonwealth-ului sigur nu vor mai pupa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Young American Jew Stands up for Palestine. You Won’t Believe what Happens Next

 

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×