Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Pe agenda zilei. Evenimente externe

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 13 ore, Davi_ a spus:

M-am gândit  că ești rrom, că prea urăști cu patimă. :tongue:

Mda.

Nu, nu sunt țigan.   Fac parte din minoritatea celor care au o afacere și plătesc impozite în această țară.   O minoritate oprimată,  agresată de toate guvernările deopotrivă.   Nu ne reprezintă nimeni în mod real.   La alegeri se mai trezește câte unul care încearcă să dea impresia că i-ar păsa de cei ca noi, dar,  în realitate,  nimănui nu-i pasă cu adevărat.   Statul ne vede pe post de infractori încă în libertate și nu știe câte piei să mai ia pentru a le redistribui altora.   Politicienii se feresc de noi,  nu vor să fie asociați cu imaginea de susținători ai itereselor economiei private,  pentru că,  în viziunea lor,   ”nu dă bine”  la popor.    Un popor de stânga,  cu reminiscențe bolșevice în gândire chiar și la cei care s-au născut după 89.  

Ura la care te referi este reală.  Numai că n-ai înțeles natura acesteia.    Te-ai gândit la șabloane etnice CP.

Rămâneți cu bine.

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 48 minute, Tomaso a spus:

Mda.

Ura la care te referi este reală. 

Rămâneți cu bine.

 

 

In opinia mea, tu nu urasti, mai dregraba este vorba de o anumita inversunare, care apare cateodata si apare la toata lumea mai ales atunci cand nedreptatile "se tin lant", cum se zice pe la noi si intelegem si cauza...

Toate cele bune!

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 hours ago, Tomaso said:

Mda.

Nu, nu sunt țigan.   Fac parte din minoritatea celor care au o afacere și plătesc impozite în această țară.   O minoritate oprimată,  agresată de toate guvernările deopotrivă.   Nu ne reprezintă nimeni în mod real.   La alegeri se mai trezește câte unul care încearcă să dea impresia că i-ar păsa de cei ca noi, dar,  în realitate,  nimănui nu-i pasă cu adevărat.   Statul ne vede pe post de infractori încă în libertate și nu știe câte piei să mai ia pentru a le redistribui altora.   Politicienii se feresc de noi,  nu vor să fie asociați cu imaginea de susținători ai itereselor economiei private,  pentru că,  în viziunea lor,   ”nu dă bine”  la popor.    Un popor de stânga,  cu reminiscențe bolșevice în gândire chiar și la cei care s-au născut după 89.  

Ura la care te referi este reală.  Numai că n-ai înțeles natura acesteia.    Te-ai gândit la șabloane etnice CP.

Rămâneți cu bine.

 

 

Poate că în anumite privințe ai dreptate.

Multă baftă și sănătate îți doresc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 21.05.2019 la 11:22, Tomaso a spus:

Mda.

Nu, nu sunt țigan.   Fac parte din minoritatea celor care au o afacere și plătesc impozite în această țară.   O minoritate oprimată,  agresată de toate guvernările deopotrivă.   Nu ne reprezintă nimeni în mod real.   La alegeri se mai trezește câte unul care încearcă să dea impresia că i-ar păsa de cei ca noi, dar,  în realitate,  nimănui nu-i pasă cu adevărat.   Statul ne vede pe post de infractori încă în libertate și nu știe câte piei să mai ia pentru a le redistribui altora.   Politicienii se feresc de noi,  nu vor să fie asociați cu imaginea de susținători ai itereselor economiei private,  pentru că,  în viziunea lor,   ”nu dă bine”  la popor.    Un popor de stânga,  cu reminiscențe bolșevice în gândire chiar și la cei care s-au născut după 89.  

Ura la care te referi este reală.  Numai că n-ai înțeles natura acesteia.    Te-ai gândit la șabloane etnice CP.

Rămâneți cu bine.

 

 

Gresesti, ramai aici, forumul asta are suflet. Da-o-n rahat de politica si gaseste alte subiecte. Sau gandeste-te ca esti la o masa cu cei mai buni prieteni si toti ati tras la masea.

Scuzati off-topicul.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iohannis în vizită la Trump.

 

 „Să trăiești, vecine! Treaba bună?” 

„ Și matale la fel! Bună, cum să nu! ”

 

Acum, nah, noi sperăm că o să fie o treabă bună... 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este foarte bine ca cei doi presedinti, ai Romaniei si ai USA, se intalnesc acum! Sa speram ca aceasta intalnire o sa fie benefica ambelor tari si sper sa nu mai fie nevoie de "viza" pentru cetatenii Romaniei , ca nici pentru cetatenii Ungariei, Germaniei, Frantei s.a.m.d. nu este nevoie!

Faptul ca acum Iohannis este in postul de Presedinte al Romaniei si ca acum este la Casa Alba nu inseamna ca va influenta votul romanilor si ca va fi reales in aceasta functie...( nu are ce cauta la Cotroceni, eu nu o sa-l votez, nu ma reprezinta )

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Lucia N said:

Este foarte bine ca cei doi presedinti, ai Romaniei si ai USA, se intalnesc acum! Speram ca aceast intalnire sa fie benefica ambelor tari si sper sa nu mai fie nevoie de "viza" pentru cetatenii Romaniei , ca nici pentru cetatenii Ungariei, Germaniei, Frantei s.a.m.d. nu este nevoie!

Faptul ca acum Iohannis este in postul de Presedinte al Romaniei si ca acum este la Casa Alba nu inseamna ca va influenta votul romanilor si ca va fi reales in aceasta functie...(din partea mea nu are ce cauta la Cotroceni, eu nu o sa-l votez)

Eh, nu-l votezi tu. Că, deh, oi fi având și tu motivele tale.

Însă pun pariu cu tine c-o să iasă! :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, Vriies a spus:

Eh, nu-l votezi tu. Că, deh, oi fi având și tu motivele tale.

Însă pun pariu cu tine c-o să iasă! :laugh:

:laugh: O sa iasa de la Cotroceni! Nu-s eu cu pariurile, ci cu "sustinerile"! (:laugh:"n-am gasit alta rima", vorba excelentei comedii!)

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Lucia N said:

:laugh: O sa iasa de la Cotroceni! Nu-s eu cu pariurile, ci cu "sustinerile"! ("n-am gasit alta rima", vorba excelentei comedii!)

Am înțeles, tu o vrei pe Veorica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×