Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Pe agenda zilei. Evenimente externe

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 13 minute, Vriies a spus:

Mda, cel puțin așa am înțeles eu că va fi statul nostru să dispună. Cam așa se pune problema. 

Oricum, asta mai puțin contează într-o astfel de situație.  Chiar nu mă interesează asta. Ideea era dacă m-aș băga într-o carantină, la serviciu, sau aș alege o carantină acasă.

Acasa. Nu poti stii ce va fi a doua zi, d-apoi alte treburi din viitor! S-ar putea sa se schimbe totul, intreaga paradigma si sa nu mai corespunda multe...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu stiam ca 75% din brut, dar nu mai mult de 75% din brutul MEDIU 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Solidaritatea e singura care ne poate salva ca specie, daca chiar e asa de periculos virusul ăsta,  ceea ce eu nu cred, dar cati se vor gandi la asta? Eu observ doar gargara si panica cam peste tot. Da, poate mor eu, tu, el, ca ne punem in pericol, dar, cu siguranta, unii vor trai. Daca majoritatea tin cu tot dinadinsul sa fie ei cei care vor trai, ne vom duce dracului toti, unii din pricina bolii, in altii va crapa fierea de frica. De demnitate ii mai pasa cuiva? Eu le-as face dosare penale alora de isi fac rezerve cu nemiluita.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
24 minutes ago, Fiero said:

Cred ca nu ai trait la limita subzistentei, de-aia ti se pare ca nu ar fi o problema venitul. Eu zic sa te bagi de la serviciu, daca e asa cum spui, ca acasa nu o sa mai ai bani sa iti platesti utilitatile, iar furnizorilor nu le va pasa de asta. Internetul va fi istorie. :)

Poate e corect ce spui tu. Eh, fiecare decide. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricicum, mi se pare hilară discuția asta. Io la altceva voiam să mă refer, în fine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt persoane  care spun (si chiar acum spune cineva la stiri) ca trebuie sa intelegem fiecare in ce situatie ne aflam acum ca si omenire...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda. Scuze pentru interventie, ma intorc la gunoaiele mele. Pardon, am uitat ca nu suntvla serviciu.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Lucia N said:

Sunt persoane  care spun (si chiar acum spune cineva la stiri) ca trebuie sa intelegem fiecare in ce situatie ne aflam acum ca si omenire...!

Mda, e o situație, să recunoaștem, cu care nu ne-am mai confruntat. Și de aici și reacțiile noastre, ca indivizi și chiar ca națiuni. 

Dar, iote, io mă uit la ruși...Ce reacție imediată au avut! Să interzică orice import din China, să închidă imediat granița cu China (o graniță de 4000 de km!), să izoleze instant orice persoană venită din zonă. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma intorc la muzica. Am vazut la stiri ca italienii, care au ales varianta de-a sta o perioada in casa, canta tot felul de cantece! Mi se pare o idee excelenta!

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Fiero said:

Mda. Scuze pentru interventie, ma intorc la gunoaiele mele. Pardon, am uitat ca nu suntvla serviciu.

Ei, ce faci, bre? Te victimizezi? :smile: Doar discutăm, da? :smile: Și e clar că toți sperăm în ceva de genul că totul e bine când se termină cu bine.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×