Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Pe agenda zilei. Evenimente externe

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Un fost politist a mintit cand a revenit in tara, ca sa nu intre in carantina. Si-a imblonavit nora nepotul si nici in spitalul in care a fost internat nu a spus de unde vine, ca sa poata fi izolat, si a pus un spital intreg in carantina. Vin romanii in tara si la granita MINT ca vin din alta parte, nu din Italia, ca sa nu fie pusi in carantina. Nu ne mai facem bine.

Nu zice nimeni sa nu vii in tara, dar daca vii dintr-o zona cu probleme cum e Italia, respecta procedura, nu minti la granita ca sa ajungi mai repede acasa. De ce e asa de greu sa stai izolat 2 saptamani ,cand prin asta previi raspandirea bolii si ii protejezi fix pe cei dragi?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a cazut si munchenul. e zona rosie.

eu nu ma mai pot concentra sa muncesc. teoretic pot lucra remote, asta insa vad ca nu il face pe niciun manager responsabil sa ma anunte ca pot incepe sa lucrez remote, desi la uregenta ajung la birou in maxim 45 de minute - a trebuit sa le scriu eu. asteapta sa tina fluxul inutil de mare, acolo unde il poate reduce, pana la limita?

asta ca sa ne mai vedem si pe noi in oglinda. da, sunt inconstienti multi, dar asta pentru ca nu au experienta, sunt disperati si nu au nici incredere in oameni si sisteme.

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E mentalitatea asta de cacat a managerilor romani, ca trebuie sa fii acolo pe scaun, la servici, de la 9 la 17.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am scris de cateva ore, nu am primit inca raspuns.

mi-am luat deja pe stick documentele necesare intr-o prima instanta.

e foarte posibil ca maine sa ii anunt ca lucrez de acasa. daca ma ameninta ca ma dau afara, asta este.

oricum, eu sunt un caz mai fericit din acest punct de vedere - nu ma pot inlocui nici rapid, nici usor.

Ii incurajez pe toti sa ia toti atitudinea asta in masura in care se poate. Nu e normal ca acolo unde se poate sa nu se faca.

Editat de Stu'
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spuneau la stiri ca si in zona Stuttgart  este cod rosu si Ungaria a decretat stare de urgenta! Si Israelul a luat masuri ferme de tot!

Mai spuneau la stiri ca OMS-ul a anuntat oficial ca-i vorba despre o "Pandemie"!

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea să intrăm căt de curând în carantină, cel puțin pe anumite arealuri. Nașpa! Încă nu știm cum va fi asta, cum o vom resimți și cum vom ieși din această situație.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda...sunt timpuri grele :(

incercati sa reduceti fluxul cand puteti , unii nu pot

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, Stu' said:

Mda...sunt timpuri grele :(

incercati sa reduceti fluxul cand puteti , unii nu pot

 

E o situație inedită, clar. Cu care habar n-aveam că ne vom putea confrunta vreodată. 

Cum adică, să reducem fluxul? Orice sfat este util...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adica sa interactionati cu cat mai putini oameni in perioada asta.

reduceti drastic deplasarile. acolo unde puteti. altii nu pot. 

ah si nu uitati de oamenii mai depresivi ...in perioada asta sa ii sunati mai des.

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Stu' said:

adica sa interactionati cu cat mai putini oameni in perioada asta.

reduceti drastic deplasarile. acolo unde puteti. altii nu pot. 

ah si nu uitati de oamenii mai depresivi ...in perioada asta sa ii sunati mai des.

Bine măcar că ne rămâne posibilitatea net-ului. 

Cât despre mine, de va fi, conform planurilor de rezistență, am două posibilități:

Să mă „încarcerez” la serviciu sau să mă „încarcerez” acasă. Cred că deja am ales...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×