Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Pe agenda zilei. Evenimente externe

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 minute ago, Enki said:

Dar tu nu vezi cum e lumea? Intai sa agita ca de ce nu se iau masuri, dupa care cand se iau incepe sa comenteze si nu le respecta. Nu avem o discplina in astfel de situatii.

Nu numai că n-avem disciplină, dar suntem varză de varză! Atât în infrastructură, cât și în majoritatea domeniilor. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Vriies a spus:

Sunt necesare, e-adevărat. Dacă nu vor fi luate și se va ajunge la situația din Italia (sper să nu!), toată lumea va da vina pe autorități că n-au luat nicio măsură preventivă. Adică, exact ce se întâmplă acum în Italia.

eu nu as fi atat de prapastioasa.

S-au luat deja o buna parte din masuri si sunt destul de stricte.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 minutes ago, Stu' said:

eu as opri aerul conditionat in supermarket si mall.

ala dauneaza f mult avand in vedere ca filtrele lor nu sunt curatate niciodata cum trebuie.

Poi și cum am mai respira? Prin moluri trec mii de oameni, poate zeci de mii. Mai degrabă, așa zice, să curățăm naiba cum trebuie filtrele alea. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, Stu' said:

eu nu as fi atat de prapastioasa.

S-au luat deja o buna parte din masuri si sunt destul de stricte.

 

Dar nu e vorba de a fi prăpăstios. Ci de faptul că, ulterior, după declanșarea în forță a epidemiei, opinia publică din Italia a luat cu asalt autoritățile, reproșindu-le faptul că n-au luat nicio măsură preventivă.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Vriies a spus:

Poi și cum am mai respira? Prin moluri trec mii de oameni, poate zeci de mii. Mai degrabă, așa zice, să curățăm naiba cum trebuie filtrele alea. 

si aia se poate, dar ar trebui schimbate f des.

se poate aerisi si sa se instituie pauze mai dese. De exemplu, to la doua ore cate o jumatate de ora pauza.

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Stu' said:

se poate aerisi si sa se instituie pauze mai dese. De exemplu, to la doua ore cate o jumatate de ora pauza.

Exclus, molurile sunt construite pe principiul aerisirii sau împrospătării aerului cu aer condiționat. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Vriies a spus:

Exclus, molurile sunt construite pe principiul aerisirii sau împrospătării aerului cu aer condiționat. 

in caz normal de functionare.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, ce să mai zic? Cam nașpa. ce să mai zic?

Acum o să mănânc niște mucenici, după care dau o fugă pe afară după ceva efemerinde și nisip pentru pisică. Ah, și o să-mi iau și o votcă! Că văzui io că rușii au puține cazuri de coronavirus, cu siguranță din cauză de votcă! :laugh:

Și după aia, Stu, dacă mai ziceți și voi ceva acolo,  intru pe topicul tău și bag ceva despre Aristotel! :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ajuta sa dati si voi mai departe acest mesaj pe retelele vostre

 

,,Da, sunt de acord ca cei care ajung in vama sa intre in carantina. Sunt de acord si cu sanctiunile legale in cazul in care se impotrivesc sau triseaza.
Dar NU sunt de acord ca lipsa de compasiune fata de grijile lor, fata de temerile lor - ajuta la ceva. Chiar din contra.
Incercati sa va puneti in locul lor inainte sa ii aratati cu degetul. Apoi amintiti-va sa le vorbiti frumos. Solidaritatea cu razboiala nu fac casa buna. Nu suntem noi mai buni decat ei doar pentru ca ei sunt mai disperati decat noi acum.
NU sunt romani second hand si au si ei toate motivele sa NU se increada in sistemele de la noi sau in sistemele din tarile straine lor.
Da, sunt de acord cu tot ce spuneti si e de bun simt, dar NU sunt de acord cu tonul de superioritate pe care il adoptati.
Fara solidaritate si compasiune nu ajungem departe.''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×