Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Pe agenda zilei. Evenimente externe

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ooook. Ză tramp spici. Pe de o parte zice ca pace, viitor mai bun pt Iran, alea alea, pe de alta parte zice ca sanctiuni in plus peste cele deja existente.

Per ansamblu e ok, nu a inrautatit situatia macar.

Acum ca la tenis, asteptam Iranul.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fix asta trebuia sa zica Trump : ,,Se pare ca Iranul bate in retragere.''

Mai bine ii injura de mama, pe bune!

Ca imediat mai apoi sa anunte ca va solicita Nato sa se implice mai mult in zona de conflict. De parca pana acum nu a tot incercat sa ii convinga pe cei de la Nato fix pentru asta.

Mizerabilul. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Băsescu: Dacă SUA își pun mintea cu Iranul, îl rad de pe fața pământului în 48 de ore. Americanii au lichidat un șef terorist. Trebuie să ne cerem scuze pentru asta?

SUA au lichidat un șef terorist, unul din marii șefi teroriști ai acestui deceniu, omul care organizează loviturile teroriste, care nu sunt acțiuni ale armatei iraniene, în afara teritoriului. Trebuie să ne cerem scuze pentru asta cumva sau să spunem SUA au greșit sau să spunem că România e în pericol? România a fost în pericol cu Iranul până să aibă scut la Deveselu.

Eu am cerut ca poziția noastră să fie de deplină solidaritate cu SUA, să lăsăm problema medierii că despre ce poveste cu medierea? Parcă zilele astea toți am luat-o razna! 

Vorbim despre medierea între două superputeri cumva? Una SUA, alta Iran? Păi hai să venim la realitate! Dacă SUA își pun mintea cu Iranul, îl rad de pe fața pământului în 48 de ore. Asta e diferența de calibru, de potențial militar”, a explicat Traian Băsescu, pentru B1 TV.
 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Folosește celor care conduc lumea în momentul vorbirii și organizațiilor din spatele lor. Și evident că lumea e condusă, în majoritate, de megalomani smintiți, care nu văd mai departe de interesul lor meschin. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu astept sa vad cu avionul cum ramane. Daca chiar a fost lovit de rachetă asa cum arata indiciile, cred ca a fost o greseala din partea iranienilor, si ramane a vazut reactia americanilor 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum să rămână? Indiferent cine a provocat chestia asta, e vorba de o tragedie.

„Pagube colaterale”! Din nefericire, asta-i sintagma cu care se scuză toți.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pune de o revolutie in Iran? Are Iranul vreo sansa sa scape de dictatura religioasa care il sufoca de zeci de ani?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 1/13/2020 at 10:20 AM, Enki said:

Se pune de o revolutie in Iran? Are Iranul vreo sansa sa scape de dictatura religioasa care il sufoca de zeci de ani?

De la sine, adică, din interior, nicio șansă. Poate doar cu „ajutor” din afară. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×