Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Pe agenda zilei. Evenimente externe

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

9 hours ago, Tomaso said:

Personajul  mă scârbește.   Reprezintă tot ceea ce detest mai mult.   Un om prost, rău, pervers.   

Evident că nu-mi este frică, atât timp cât exprim loud & clear ceea ce cred.   Referitor la pesedism,  te asigur că nu este cazul.   Sunt un om de dreapta, capitalist în ultimii 25 de ani - cu acte.  Aș vrea să-ți spun că pe Luluța o detestă oamenii care pun pe prim plan libertatea.   Nu-i vorba despre pesedism sau oricare altă afinitate politică.  Eu o detest pentru că-i o parașută de două parale.    Am votat cu Rațiu,  apoi cu Constantinescu,  la alegerile Vadim-Iliescu am stat acasă,  apoi Băsescu,  Monica Macovei în T1 și Iohanis în T2.   Între mine și partidele care reprezinta stânga există o incongruență doctrinară.   Sunt adeptul libertăților civile puse mai presus de interesele statului,   Acesta fiind, în opinia mea, doar un instrument menit a ne servi, a ne face servicii nouă, cetățenii contribuabili.    După cum cred că ți-ai dat seama din ceea ce am scris până acum sunt contra etatismului.    Nu văd statul a fi soluția nec plus ultra pentru viața noastră.     Mă opun instinctiv tuturor celor care cutează să calce drepturile cetățenilor.  Iar proasta asta, lck,  de mână cu secuștii lui pește prăjit  bugetarii mesianici, au făcut chestii cu care eu nu pot să fiu de acord.     Îi consider inamici și le doresc nasoale lor, să facă urticarie pe creierașele lor mici și zbârcite, de exemplu.   

Pe Luluța, așa cum îi zici tu cu dispreț, adică pe K, am observat că o detestă pesedeul și aliații săi. La oamenii de dreapta nu prea am văzut această ură, să zic așa. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine sunt ”oamenii de dreapta”  la care te referi?  

Sau poate știi vreun partid de dreapta și nu-l știu eu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 18.05.2019 la 16:48, Vriies a spus:

Luluța, așa cum îi zici tu cu dispreț

Da, o disprețuiesc profund.    Pentru mine,  acest personaj este cel mai odios personaj public actual.     Regret că am avut o impresie bună despre ea pe vremuri.  Poate și acesta ar fi un motiv.   Cel mai intens îi urăști pe cei care i-ai iubit la un moment dat.   Ptiu drace,  am început și io să vorbesc despre iubire!    Malefică  .... :bb:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, Tomaso said:

Cine sunt ”oamenii de dreapta”  la care te referi?  

Sau poate știi vreun partid de dreapta și nu-l știu eu?

N-ai auzit de PNL? :laugh:

Poi, n-am văzut ca liberalii s-o disprețuiască în așa hal sau s-o condamne. Dimpotrivă, au sprijinit-o. 

2 hours ago, Tomaso said:

Da, o disprețuiesc profund.    Pentru mine,  acest personaj este cel mai odios personaj public actual.     Regret că am avut o impresie bună despre ea pe vremuri.  Poate și acesta ar fi un motiv.   Cel mai intens îi urăști pe cei care i-ai iubit la un moment dat.   Ptiu drace,  am început și io să vorbesc despre iubire!    Malefică  .... :bb:

Eh, asta cu urâtul și iubitul e doar problema ta. Aici nu mă bag. 

Io încerc să judec lucrurile, mai ales realitățile politice, în contextul echilibrului.

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pnl este de dreapta?    Nici vorbă.   Doar își arogă apartenența la dreapta.   Pdl a fost un partid de dreapta, dar, din nefericire, a fost îngițit de pnl, un partid susținător al statului paralel, al securiștilor.    Ceea ce declamă ei reprezintă propagandă securistă,  impusă de Orban.  Un corupt care a luat bani cash de la un om de afaceri pt. campania electorală.   Dar pentru că a înțeles mesajul ''cine nu sare, ia condamnare'',  a sărit și a fost grațiat de către procurori.    Convenabil, nu?

Ăsta-i partide de dreapta?    Păi mai multe legi în favoarea intreprinderilor private au dat pesediștii, dacă este să o spunem pe-a dreaptă.    Apropo, eu am fost votant pnl până în 2007.   După ce s-au curvit cu psd atunci când l-au suspendat pe Băse, m-au pierdut ca votant.   Asta este.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 hours ago, Tomaso said:

Pnl este de dreapta?    Nici vorbă.   Doar își arogă apartenența la dreapta.   Pdl a fost un partid de dreapta, dar, din nefericire, a fost îngițit de pnl, un partid susținător al statului paralel, al securiștilor.    Ceea ce declamă ei reprezintă propagandă securistă,  impusă de Orban.  Un corupt care a luat bani cash de la un om de afaceri pt. campania electorală.   Dar pentru că a înțeles mesajul ''cine nu sare, ia condamnare'',  a sărit și a fost grațiat de către procurori.    Convenabil, nu?

Ăsta-i partide de dreapta?    Păi mai multe legi în favoarea intreprinderilor private au dat pesediștii, dacă este să o spunem pe-a dreaptă.    Apropo, eu am fost votant pnl până în 2007.   După ce s-au curvit cu psd atunci când l-au suspendat pe Băse, m-au pierdut ca votant.   Asta este.

Nici eu nu sunt entuziasmat de Orban. Dar Orban e schimbabil, nu e veșnic.

Nenorocirea nostră este că de o bună bucată de vreme, din punct de vedere al ofertei, suntem siliți să alegem cel puțin între două rele. Adică să alegem răul cel mai mic. 

 

Așa că, spune-mi tu, pentru că te supără Orban, votezi Dragnea?

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Posibil ca joi să plec din țară, așa că,  de data aceasta vă las vouă onoarea de a vă vota aleșii.   Eu oricum nu am pe cine să votez.   NIMENI nu mă reprezintă.   Fac parte dintr-o minoritate ciumată,  pe care aproape toată lumea o dorește suprimată și redusă la tăcere.    Așa că,  votați voi pentru voi. 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 37 minute, Tomaso a spus:

 Fac parte dintr-o minoritate ciumată,  pe care aproape toată lumea o dorește suprimată și redusă la tăcere.   

M-am gândit  că ești rrom, că prea urăști cu patimă. :tongue:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, Tomaso said:

 Posibil ca joi să plec din țară, așa că,  de data aceasta vă las vouă onoarea de a vă vota aleșii.   Eu oricum nu am pe cine să votez.   NIMENI nu mă reprezintă.   Fac parte dintr-o minoritate ciumată,  pe care aproape toată lumea o dorește suprimată și redusă la tăcere.    Așa că,  votați voi pentru voi. 

 

Uneori aș vrea să  plec și eu, da n-am unde. :sad: Plus de asta, am atâtea datorii în arealul ăsta... 

Așa că o să rămân, o să văd în continuare un fotbal prost, o să înjur guvernul de va fi cazul și o să merg la vot când situația o cere. Chiar dacă va fi nevoie,  ca de obicei, ca dintre două rele să aleg răul cel mai mic. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 ore, Tomaso a spus:

 Posibil ca joi să plec din țară, așa că,  de data aceasta vă las vouă onoarea de a vă vota aleșii.  

 

Eu merg sa votez. Marti plec si eu din tara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×