Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Pe agenda zilei. Evenimente externe

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aviz pentru săraci, dezorganizați, elitiști, oriunde s-ar afla, oriunde s-ar întâmpla să apară: MI6 face recrutări, votați schimbarea/diferența, dacă vrei, poți.

 

"Era celei de-a patra revoluţie industrială cere o a patra generaţie de spionaj: vom uni abilităţile noastre tradiţionale cu inovaţia accelerată, noi parteneriate şi o mentalitate care favorizează diversitatea şi le dă putere celor tineri

Vreau să vorbesc cu persoane tinere care nu s-au văzut niciodată ca fiind MI6 ... nu contează de unde eşti. Dacă vrei să faci o diferenţă şi crezi că ai de ce este nevoie, atunci sunt şanse mari chiar să ai ce trebuie şi sperăm să ieşi în faţă”, va susţine Younger."

https://www.stiripesurse.ro/seful-mi6-avertizeaza-rusia-dupa-atacul-din-salisbury-marea-britanie-dezvolta-un-spionaj-de-generatie-a-patra-nu-subestima-i-capacita-ile-noastre_1308036.html

 

(partea cu "ieșitul în față" nu am înțeles-o)

 

 

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa aprobe cineva asa ceva fara girul populatiei, fara girul Parlamentului?!  Chiar isi asuma sa semneze chiar daca  la un moment dat  vor fi "trasi la raspundere", cum zicea cineva?! Mi-e greu sa cred ca-si vor permite sa-si puna semnatura pe un astfel de document! Eu nu sunt de acord cu acest "pact Global pentru Migratie", indiferent de "contextele aparute" sau care vor aparea, gen: "preluarea presedintiei CE"!

" „România va semna peste o săptămână Pactul Global pentru Migrație fără ca Guvernul să fi cerut VOTUL Parlamentului! Îi solicit premierului Dăncilă să respecte regulile democrației parlamentare, să ia exemplu de la celelalte state europene și să consulte Parlamentul României în această săptămână! Altminteri, Guvernul va angaja România de capul său, fără a avea MANDAT REPREZENTATIV! Când este vorba despre o temă atât de importantă, NU este acceptabil ca decizia să fie luată de câteva persoane, oricare ar fi acestea! Într-o democrație adevărată, orice astfel de decizie trebuie să fie admisă sau respinsă prin VOT de către Parlament (forul reprezentativ suprem, conform Constituției): "

https://www.stiripesurse.ro/ple-oianu-ultimatum-pentru-viorica-dancila-sa-consulte-parlamentul-romaniei-in-aceasta-saptamana_1308086.html

 

 

 

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Macron îi face de râs pe protestanți suspendând creșterea accizelor la motorină și benzină și lăsându-i astfel în ofsaid, să se agite fără să știe ce să ceară.

Dar Traian Băsescu s-a gândit să-l provoace:

https://www.stiripesurse.ro/traian-basescu-atac-nea-teptat-la-emmanuel-macron-ce-politruc-cu-taif-occidental_1308514.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Așa cum credeam, nu benzinurile erau drogul de suflet al vestelor galbene, ci ei continuă să protesteze și eu tot n-am aflat ce cer...așa de multă încredere mi-au inspirat :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
39 minutes ago, Lxn said:

Așa cum credeam, nu benzinurile erau drogul de suflet al vestelor galbene, ci ei continuă să protesteze și eu tot n-am aflat ce cer...așa de multă încredere mi-au inspirat :o:

Cică protestează din cauza scumpirilor și a scăderii nivelului de trai. Deh, ăștia din Vest înghit mult mai puțin decât noi. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creșterea unor taxe este creșterea controlului Statului în economie - un gest de stânga. Cum au făcut tocmai stângiștii să se revolte din cauza asta?

Macron avea ideea asta dinainte - spunea acum câteva luni că Statele (Europei) sunt puse în inferioritate de puterea corporațiilor gigant. Ce altceva putea să facă?

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mare minune daca n-o fi mina rusilor. Daca si-au bagat coada si in alegerile prezidentiale din SUA, sint capabili de orice.

Editat de Gaslight
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×