Sari la conținut
Forum Roportal
raym

Necazuri in dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara! Desi credeam ca n-o sa ma mai intorc niciodata aici pe acest forum s-a intamplat, punandu-ma pe mine intr-o topic aici. Treaba sta in felul urmator acum 2 ani si ceva am cunoscut o fata, online intr-un joc video(da stiu ca e ciudat..dar asa s-a intamplat) am inceput sa vb si ne-am placut, vorbeam des pe skype, teamspeak din cauza ca suntem din orase diferite dar ne simteam mereu bine. I-am promis ca merg la ea in vizita si asta am si facut, ea s-a indragostit nebuneste de mine dupa ziua aceea petrecuta impreuna si eu la fel, o aveam mereu in minte, iar o luna m-ai tarziu a devenit iubita mea, ma duceam o data la 2-3 sapt in vizita in weekend si eram fericiti si toate cele bune. Chiar am fost placut surprins ca e ca si mine iubeste din tot sufletul..mi-a jurat iubire cu mana pe inima de atatea ori si mi-a cerut de nenumarate ori sa nu o parasesc si intotdeauna i-am raspuns si eu cu aceleasi sentimente. Timpul a trecut iar dupa 1 an si 10 luni, mai exact sambata noaptea, m-am suparat putin pe ea, asa prosteste dar i-am spus sa ma ierte ca am gresit eu si am sunat-o sa vb. N-a vrut sa mai raspunda iar dupa mi-a zis ca are nevoie sa se gandeasca singura...am intrebat-o la ce sa se gandeasca si de ce nu raspunde ca vreau sa o aud. A zis ca dragostea noastra s-a consumat ca nu mai simte nimic pentru mine si ca mai bine ar fi ca eu sa-mi gasesc alta iubita...Am fost terminat si psihic si sufleteste..iar dupa cateva ore a acceptat sa o sun si mi-a zis ca ii e mila de mine ca nu pot sa stau fara ea si lucruri de genul care m-au ranit enorm( nu stiu daca o fata care ti-a spus de atatea ori ca te iubeste si ti-a jurat iubire e normal sa zica asa ceva), urmand ca sa zica dupa ca inca se gandeste si dupa 2 zile ca e mai bine sa ramanem prieteni ca nu i-am acordat atentie ca ma joc prea mult online(desi eram cu ea pe skype si vorbeam incontinuu). Chestia aia o faceam sa strang bani irl sa o pot ajuta si pe ea in principal si ma ajutase si ea la un moment dat, chiar era happy sa faca asta din cauza ca avea nevoie de bani..si inca mai are. Tot insista pe lucrul acesta ca se simte singura si nu mai vrea aceasta relatie insa eu sunt devastat si nu pot trai fara ea..Stiu ca suna putin cam nasoala chestia asta insa sunt un tip sensibil care tine cu toata inima la partenera(nu am inselat-o niciodata si nici ea pe mine). Ea insa acuma vorbeste pe skype cu alt tip(un amic cu care obisnuiam sa ne jucam) si chatuieste cu el toata ziua...din ce mi-a zis ea. Voi ce ma sfatuiti sa fac? Va multumesc anticipat! P.S : Stiu ca e ciudat..dar varsta mea e 23 de ani..si ea 17...( nu faceti misto va rog, stiu ca e varsta asta frageda..dar totusi o iubesc ca un nebun).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Desi credeam ca n-o sa ma mai intorc niciodata aici pe acest forum s-a intamplat, punandu-ma pe mine intr-o topic aici. Treaba sta in felul urmator acum 2 ani si ceva am cunoscut o fata, online intr-un joc video(da stiu ca e ciudat..dar asa s-a intamplat) am inceput sa vb si ne-am placut, vorbeam des pe skype, teamspeak din cauza ca suntem din orase diferite dar ne simteam mereu bine. I-am promis ca merg la ea in vizita si asta am si facut, ea s-a indragostit nebuneste de mine dupa ziua aceea petrecuta impreuna si eu la fel, o aveam mereu in minte, iar o luna m-ai tarziu a devenit iubita mea, ma duceam o data la 2-3 sapt in vizita in weekend si eram fericiti si toate cele bune. Chiar am fost placut surprins ca e ca si mine iubeste din tot sufletul..mi-a jurat iubire cu mana pe inima de atatea ori si mi-a cerut de nenumarate ori sa nu o parasesc si intotdeauna i-am raspuns si eu cu aceleasi sentimente. Timpul a trecut iar dupa 1 an si 10 luni, mai exact sambata noaptea, m-am suparat putin pe ea, asa prosteste dar i-am spus sa ma ierte ca am gresit eu si am sunat-o sa vb. N-a vrut sa mai raspunda iar dupa mi-a zis ca are nevoie sa se gandeasca singura...am intrebat-o la ce sa se gandeasca si de ce nu raspunde ca vreau sa o aud. A zis ca dragostea noastra s-a consumat ca nu mai simte nimic pentru mine si ca mai bine ar fi ca eu sa-mi gasesc alta iubita...Am fost terminat si psihic si sufleteste..iar dupa cateva ore a acceptat sa o sun si mi-a zis ca ii e mila de mine ca nu pot sa stau fara ea si lucruri de genul care m-au ranit enorm( nu stiu daca o fata care ti-a spus de atatea ori ca te iubeste si ti-a jurat iubire e normal sa zica asa ceva), urmand ca sa zica dupa ca inca se gandeste si dupa 2 zile ca e mai bine sa ramanem prieteni ca nu i-am acordat atentie ca ma joc prea mult online(desi eram cu ea pe skype si vorbeam incontinuu). Chestia aia o faceam sa strang bani irl sa o pot ajuta si pe ea in principal si ma ajutase si ea la un moment dat, chiar era happy sa faca asta din cauza ca avea nevoie de bani..si inca mai are. Tot insista pe lucrul acesta ca se simte singura si nu mai vrea aceasta relatie insa eu sunt devastat si nu pot trai fara ea..Stiu ca suna putin cam nasoala chestia asta insa sunt un tip sensibil care tine cu toata inima la partenera(nu am inselat-o niciodata si nici ea pe mine). Ea insa acuma vorbeste pe skype cu alt tip(un amic cu care obisnuiam sa ne jucam) si chatuieste cu el toata ziua...din ce mi-a zis ea. Voi ce ma sfatuiti sa fac? Va multumesc anticipat! P.S : Stiu ca e ciudat..dar varsta mea e 23 de ani..si ea 17...( nu faceti misto va rog, stiu ca e varsta asta frageda..dar totusi o iubesc ca un nebun).

 

S-o lasi in pace. Ce e asa de greu ? Ea a terminat ce avea cu tine. Acu tu lasi egoismul(o vrei pentru tine ca sa te simti tu bine, n-are nicio legatura cu ce vrea ea) la o parte si autocompatimirea (tie ti-e mila de tine insuti) si iti vezi de treaba. Da ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ea ti-a jurat iubire la 16-17 ani si tu chiar ai crezut ca asa va fi. La varsta asta multe se pot jura, ea era sincera, dar copiii cresc si la varste atat de mici rareori se leaga relatii care dureaza.

Apreciaza faptul ca ea continua sa fie sincera cu tine si nu iti face faze de rahat pe la spate. TI-a zis ca s-a terminat, deja e in discutii cu altul, move on.

Stiu ca esti devastat acum si vei mai fi inca ceva vreme, dar asta e viata, ea nu va fi ultima dupa care vei mai suferi.

Incearca sa vezi the bigger picture, toate au un sfarsit, nimic nu e pt totdeauna. Nu poti tine cu forta o persoana.

Faptul ca o neglijai se pare ca a contat mult pt ea, indiferent de motivul pt care o faceai.

Data viitoare sa tii mai mult cont de chestia asta si sa mai lasi calculatorul.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Jurat iubire. rotflmao.gif Nu va invatati minte niciodata.

 

taman TU te-ai gasit sa razi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca o neglijai se pare ca a contat mult pt ea, indiferent de motivul pt care o faceai.

Data viitoare sa tii mai mult cont de chestia asta si sa mai lasi calculatorul.

Ce manipulatoare esti. Incerci sa-l convingi ca data viitoare sa fie (mai) sclav, huh ? Women :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ea ti-a jurat iubire la 16-17 ani si tu chiar ai crezut ca asa va fi. La varsta asta multe se pot jura, ea era sincera, dar copiii cresc si la varste atat de mici rareori se leaga relatii care dureaza.

Apreciaza faptul ca ea continua sa fie sincera cu tine si nu iti face faze de rahat pe la spate. TI-a zis ca s-a terminat, deja e in discutii cu altul, move on.

Stiu ca esti devastat acum si vei mai fi inca ceva vreme, dar asta e viata, ea nu va fi ultima dupa care vei mai suferi.

Incearca sa vezi the bigger picture, toate au un sfarsit, nimic nu e pt totdeauna. Nu poti tine cu forta o persoana.

Faptul ca o neglijai se pare ca a contat mult pt ea, indiferent de motivul pt care o faceai.

Data viitoare sa tii mai mult cont de chestia asta si sa mai lasi calculatorul.

Faza e ca asa a simtit ea, cred ca nu ai citit atent ca vorbeam mereu cu ea, nu am neglijat-o, in afara de faptul ca am mers la facultate sau sa fac cumparaturi care sunt lucruri normale si nu ai ce sa le faci. In rest mereu vorbeam cu ea si o intrebam ce face ea cum se simte, cum a fost scoala si lucruri de genul. Stiu ca nu poti tine cu forta o persoana, poate ca sunt eu egoist si am crezut ca mai exista dragoste adevarata pentru totdeauna si faptul ca simtea aceleasi lucruri ca si mine de la inceput m-a facut sa cred ca asa va ramane mereu, sunt si persoane care raman asa cum au zis.

Chestia cu tipul ala e mai complicata @ Orhidee, nu e decat un tip care nu a luat bacul, n-a muncit in viata lui ceva si sta doar si se joaca la pc ca sa nu zic lucruri mai naspa(gras si urat) care nu prea iese din casa. Dat fiind faptul ca ea nu are prietene din cauza ca toate au tradat-o si eu i-am fost alaturi sa o impac mereu cu toate supararile care le-a avut din aceasta cauza. Si @ Htenesa, nu vad motivul pentru a rade, daca tu nu crezi in iubire nu trebuie sa razi de cei care o fac. Ms de raspunsuri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai ai putina rabdare, se lucreaza acum la jocuri PC in care iti poti afla o iubita virtuala, adica o soft-a care nu te paraseste, nu se simte neglijata, te iubeste si te intelege asa cum nicio femeie nu va putea niciodata.

Cu aceasta soft-a vei interactiona fie intr-o realitate virtuala, cu ochelari 3D, fie cu o femeie de silicon ce va fi insufletita de soft sa-ti raspunda sentimentelor tale delicate.

Japonezii lucreaza ca intotdeauna pentru salvarea barbatului din aceste conflicte relationale infinite si fara rezolvare. Japonezii vor salva umanitatea si planeta.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce manipulatoare esti. Incerci sa-l convingi ca data viitoare sa fie (mai) sclav, huh ? Women doh.gif

 

Ce-ai, ma?! Daca femeia a perceput lipsa de interes din partea lui si el nu si-a dat seama ca asta face, tu il sfatuiesti sa procedeze si in continuare la fel?

Mai misto jocurile pe calculator, ha?

fuck off!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ati inteles gresit, e cam mult de explicat dar si ea se joaca la fel de mult, doar ca alt joc, in care isi facea nervi si era suparata si eu trebuia sa o impac mereu, neglijarea consta in a nu vorbi cu partenera, sa discuti cu ea..sa ii vorbesti frumos si sa lucruri de genul, or ma insel eu? nu inteleg eu ce a vrut sa zica cu "neglijarea cand eu vorbeam cu ea tot timpul despre tot..probabil ca "monotonia" cum s-ar zice a facut-o sa creada asta, ce parere aveti despre asta? P.S : Daca ati incerca sa incetati cu off-topicul ar fi frumos, ms.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×