Sari la conținut
Forum Roportal
Giddens

Dileme și iar dileme

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare,

 

Sunt nou pe site-ul vostru și am zis să îmi arunc și eu situația aici. Am întâlnit o tipă acum ceva saptamani și am flirtat puțin, prin mesaje cu ea, desi mai mult venea din partea ei decat din partea mea. Ma atragea, dar nu la modul sa ma dea pe spate, dar aveam o conexiune super draguta.

Ne-am vazut si desi i-am zis inainte ca o sa ne vedem ca niste amici si apoi vom vedea, seara a decurs foarte dragut si desi mi-am pastrat distanta, tipa m-a sarutat, i-am raspuns cu aceeasi moneda si dupa inca cateva ore am ajuns la ea, unde am si facut sex.

 

Am plecat de acolo cu un mare regret pentru ca nu vroiam sub nicio forma sa continui pentru ca nu vroiam ceva mai mult si deja realizasem ce prostie facusem. Am purtat o discutie ulterior si a urmat un fel de cearta, dar din care intelesem ca a acceptat sa ramanem prieteni. Apoi a urmat o seara aparte pentru ea in care tipa a fost la o petrecere si m-a bombardat cu mesaje multe de genul: imi placi super mult, ma faci sa rad non stop, ma gandesc doar la tine, etc.

 

Ideea e ca stabilisem deja sa ne vedem a 2-a zi "ca prieteni", insa am realizat ca tipa nu a inteles. Ne-am vazut a 2-a zi si iarasi m-a sarutat. Dupa ce a facut asta, i-am spus ca nu vreau relatie, ca imi place (ceea ce e adevarat) doar ca nu e momentul si vreau sa continuam cum suntem pana acum.

 

Tipa s-a enervat, a facut o mini scena si a plecat. Ei, au trecut aproape 4 zile si ma simt foarte prost de ceea ce s-a intamplat. Imi lipseste, intr-adevar, dar incerc sa imi dau seama daca am facut ceea ce trebuie? Am considerat ca nu am viitor cu ea, suntem foarte diferiti si nu ar merge, de ce sa o amgesc? Si asa facusem o prostie la prima intalnire.

 

Multumesc anticipat.

Editat de Giddens
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Invata ca si femeile vor sa faca sex cel putin la fel de mult ca barbatii...bine, barbatii sunt toti porci, se stie.

Nu a avut nicio speranta, a vrut sa faca sex si gata, tu complici lucrurile inutil.
Ai impresia ca o tipa care face sex cu tine din prima, se vede imbracata in rochie de mireasa sau ca ii placi si ca vrea sa faca sex?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, cam asta mi-a sarit in ochi cand am vazut-o ultima data. Ea ”facea presiuni” sa fim impreuna si eu ziceam ca nu. Si ii explicam de ce nu vreau si refuza sa inteleaga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci daca a folosit sexul ca moneda de schimb, sa fie sanatoasa.
Daca a crezut ca daca face sex te convinge sau macar te poate face sa te simti vinovat, la fel, sa fie sanatoasa.
N-ai nici macar cel mai mic motiv pentru mustrari de constiinta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sexul m-a facut, ci ca oarecum imi lipseste ca nu am mai comunicat de atunci. Cred ca ma obisnuisem cu ea si de aici problema si am ajuns sa imi fac scenarii daca am procedat cum trebuie sau nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dupa inca cateva ore am ajuns la ea, unde am si facut sex.

 

Am plecat de acolo cu un mare regret

 

Iti place sa regreti ca ai facut sex?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci tu ii ceri unei tipe cu care ai facut sex de la prima intalnire, sa fiti doar prieteni si nici macar sa nu va sarutati? Mda, mi se pare foarte normal, avand in vedere ca nu ai fost foarte ferm in vederea distantei INAINTE DE A FACE SEX.

Dar, of course, nu esti obligat cu nimic.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×