Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Propria inmormantare

Postări Recomandate

Daca incinerarea e un soc pentru multe familii ale decedatilor in unele tari, Romania inclusiv, ce sa mai zicem de aia care-si doneza corpurile stiintei ? laugh.png

 

am card de donator, dar de organe, de corp nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O tanara vaduva a incinerat iubitul sot defunct, iar cenusa a introdus-o in silicoane. Ca sa fie mai aproape de pieptul ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O tanara vaduva a incinerat iubitul sot defunct, iar cenusa a introdus-o in silicoane. Ca sa fie mai aproape de pieptul ei.

 

asta e banc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul gol-golut. Uite aici:

 

A widow has had her dead husband's ashes sewn into her breast implants - so he can stay close to her heart. Sandi Canesco, 26, of Sydney, Australia, took the bizarre step after husband Dustin died in a road accident.

"It dawned on me that if I carried Dustin's cremated remains in my breast implants, I'd never really have to part with him at all," the paper quoted Canesco as saying, under the headline "Dust to bust."

 

http://www.oddee.com/item_97645.aspx

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e posibil orice in ziua de azi

 

dar chestia aia cu transformarea cenusei intr-un diamant artificial, montat intr-o bijuterie, am mai auzit-o .... si chiar mi se pare cea mai grozava chestie.

nici nu ocupi loc mult si esti sl aproape de cei dragi.... asta daca vor sa te pastreze, intr-un fel sau altul

Editat de *tania*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul gol-golut. Uite aici:

 

A widow has had her dead husband's ashes sewn into her breast implants - so he can stay close to her heart. Sandi Canesco, 26, of Sydney, Australia, took the bizarre step after husband Dustin died in a road accident.

 

"It dawned on me that if I carried Dustin's cremated remains in my breast implants, I'd never really have to part with him at all," the paper quoted Canesco as saying, under the headline "Dust to bust."

 

http://www.oddee.com/item_97645.aspx

 

 

pff, oare ce dreaq o fi fost in minte ei?

 

cand o sa faca sex cu altul si o sa o pipaie ala pe sani, ea nu o sa se gandeasca la decedatul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Canesco e nume de romanca. Asa se frantuzesc numele de romani. De ex. : Eugen Ionesco, hotelurile Negresco.

 

Sandi Canesco o fi Sanduta Canescu... Si romancele gandesc mai ciudat.

 

Mie mi se pare un act de pretuire fata de raposatul. De ce sa nu se bucure si el de niste extazuri, in loc sa stea in recele pamant?

Mie mi-ar placea o astfel de soarta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

observ ca multi gandesc spre incinerare. cati dintre voi ati spus deja familiei optiunea voastra?

eudrag.gif

 

mama a spus ca sunt nebuna insa copiii sunt de acord....so, o sa am o ardere plina de scanteiute si licuricidrag.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incinerarea vine cu un atu mai special: nu te poti trezi dupa ce te-au ars de viu din greseala. Cu inhumatul... cica s-a mai intamplat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×