Sari la conținut
Forum Roportal
Airbag

O afacere de la A la Z

Postări Recomandate

Intrucat nu exista o rubrica specializata pentru idei de afaceri voi publica aici ideea cu care vreau sa incep.

O ghereta care sa vanda produse de panificatie,cafea si ceai "to go" pentru navetistii care se duc la lucru in orele diminetii.

"Puhoiul" vanzarii ar trebui facut intre 5:30 si 8:30 dimineata.Intre 5:30 si 6:30 ar veni"palmasii" si intre 7:30 si 8:30 ar veni bugetarii si "corporatistii".

La inceput as vrea sa vand cozonac secuiesc (kürtös kalacs) intrucat nu e cunoscut in zona si pe parcurs in functie de cerinte sa diversific paleta panificatiei.Intrucat mai multe creere mai multe idei,as vrea sa va intreb,voi ce ati cumpara de la o astfel de ghereta pe langa cele amintite mai sus, cozonac secuiesc,cofee to go, ceai to go ?

post-135828-0-63972000-1399552490_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca sunt scumpe nu am sa cumpar nimic dar daca sunt ieftine, lumea se va inghesuii si va cumpara orice produs ar fi acela.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca sunt scumpe nu am sa cumpar nimic dar daca sunt ieftine,

 

 

Noroc ca ideile de afaceri nu se construiesc pe astfel de piloanenotworthy.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu întotdeauna piloanele care sunt la vedere sunt si cele mai bune.


as vrea sa va intreb,voi ce ati cumpara de la o astfel de ghereta pe langa cele amintite mai sus, cozonac secuiesc,cofee to go, ceai to go ?

 

 

as cumpara în primul rând atmosfera respirabila si curatenia,

fara de care ghereta n-ar putea fi interesanta pentru mine.

 

fara muzici date la maxim, la masa.

sa nu fie in apropierea vreunei biserici,

ca sa nu asculti megafoanele fundamentalistilor.

 

despre cozonaci, numai de bine. alte posibile produse se-ncadreaza la "pofta vine mâncând".

 

bafta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu întotdeauna piloanele care sunt la vedere sunt si cele mai bune.

 

 

as cumpara în primul rând atmosfera respirabila si curatenia,

fara de care ghereta n-ar putea fi interesanta pentru mine.

 

fara muzici date la maxim, la masa.

sa nu fie in apropierea vreunei biserici,

ca sa nu asculti megafoanele fundamentalistilor.

 

 

 

bafta.

 

La noi in Austria spre deosebire deGermania nivelul musulmanilor e mai redus cel putin in orasele de provincie.Cei mai multi se ingramadesc in municipiile resedinta de land unde pot sa-si valorifice mai bine imbissurile cu döner,kebap,dürüm si alte specialitati turcesti si arabe.Ghereta va fi amplasata intr-o benzinarie automata fara personal de deservire la care se plateste cu bankomatul.Eu voi fi singurul "miscator" prinprejur.Cat despre conditiile tehnice de functionare in ce priveste protectia muncii si igiena,Austria are cred ca in momentul actual cele mai stricte reguli din eu.Ma lupt de cateva luni cu autoritatile sa putem ajunge la numitor comun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intrucat nu exista o rubrica specializata pentru idei de afaceri voi publica aici ideea cu care vreau sa incep.

O ghereta care sa vanda produse de panificatie,cafea si ceai "to go" pentru navetistii care se duc la lucru in orele diminetii.

"Puhoiul" vanzarii ar trebui facut intre 5:30 si 8:30 dimineata.Intre 5:30 si 6:30 ar veni"palmasii" si intre 7:30 si 8:30 ar veni bugetarii si "corporatistii".

La inceput as vrea sa vand cozonac secuiesc (kürtös kalacs) intrucat nu e cunoscut in zona si pe parcurs in functie de cerinte sa diversific paleta panificatiei.Intrucat mai multe creere mai multe idei,as vrea sa va intreb,voi ce ati cumpara de la o astfel de ghereta pe langa cele amintite mai sus, cozonac secuiesc,cofee to go, ceai to go ?

 

 

an'way, eu as cumpara

branzoiaca

bagheta cu masline cu/fara telemea

bagheta cu seminte

placinta pe vatra (cu telemea si verdeata, dulceata, varza)

covrig cu susan

 

si..ma mai gandesc

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu la 7 am nu as manca colacul ala unguresc, e prea mult si prea dulce pt 7am.

 

baguete panini cu salam/mozarella, sunca/cascaval, pui/pesto, feta/pesto. facute in prealabil, incalzite 2 minute la cerere.

 

un meniu cu multe oferte nu m-a tentat niciodata, keep it simple

Editat de Ampera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu la 7 am nu as manca colacul ala unguresc, e prea mult si prea dulce pt 7am.

 

 

Il tin ca si arma secreta intrucat nu se stie de el prin imprejurimi.Acum ca-l vor manca dimineata la pranz sau seara mi-e totuna.Totusi ar merge si dimineata daca-l imparti cu un (o) coleg(a).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Il tin ca si arma secreta intrucat nu se stie de el prin imprejurimi.Acum ca-l vor manca dimineata la pranz sau seara mi-e totuna.Totusi ar merge si dimineata daca-l imparti cu un (o) coleg(a).

 

pai nu ar trebui sa-ti fie indiferent cand se consuma mancarea de la tine. se presupune ca se opresc sa isi cumpere micul dejun, nu ca se duc la magazin sa isi cumpere cina.

 

iar despre impartit, nici asta nu se face.

 

anyway, ce 'experienta' ai in ale 'biznisului'?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

La noi in Austria spre deosebire deGermania nivelul musulmanilor e mai redus cel putin in orasele de provincie.

 

ma referisem la fundamentalistii ortodocsi din RO, n-am stiut ca esti în Austria.

 

aici nu prea cânta muezinii, cel putin nu prin centru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×