Sari la conținut
Forum Roportal
Cristalys

antidot spart parole?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cineva mi-a facut "bucuria" si mi-a instalat pe calculatorul de acasa tot felul de softuri de spart parole etc.

 

exista vreun program care sa ma ajute sa depistez aceste programe de spart parole, precum si cele de tip "verificare" siteuri accesate?

 

cum pot preveni pe viitor aceste neplaceri? (in afara solutiei de a nu mai folosi calculatorul de acasa)?

 

va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu intrebi cum sa dezinstalezi? exprima-te si tu mai clar... de dezinstalat e simplu... control apnel.. add remove programs si ai scapat de ele.. si dupaia instalezi ce vrei tu pe calc tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca sa fiu mai clara.

 

sotul meu si-a creat drepturi totale de administrator. pe acel user nu pot intra si toate programele de acolo nu le pot vizualiza. deci nu stiu ce are instalat pe "administrator".

 

am intrat in control panel, dar nu am gasit acolo programele de care va spuneam. le-am gasit "pitite" prin alte parti. le-am sters. dar nu stiu cit de eficienta e varianta.

 

intrebarea mea este: daca instalez lavasolft, care sint pasii pe care treb sa ii urmez pt a vedea acele programe de spart parole?

 

exista vreo solutie ca in "calitate" de simplu user sa nu mi se mai "atace" mailurile in felul asta?

 

imi cer scuze, dar nu ma pricep deloc la calculatoare :stars:(.

 

va multumesc pentru raspunsuri!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca sa fiu mai clara.

 

sotul meu si-a creat drepturi totale de administrator. pe acel user nu pot intra si toate programele de acolo nu le pot vizualiza. deci nu stiu ce are instalat pe "administrator".

 

am intrat in control panel, dar nu am gasit acolo programele de care va spuneam. le-am gasit "pitite" prin alte parti. le-am sters. dar nu stiu cit de eficienta e varianta.

 

intrebarea mea este: daca instalez lavasolft, care sint pasii pe care treb sa ii urmez pt a vedea acele programe de spart parole?

 

exista vreo solutie ca in "calitate" de simplu user sa nu mi se mai "atace" mailurile in felul asta?

 

imi cer scuze, dar nu ma pricep deloc la calculatoare :spiteful:(.

 

va multumesc pentru raspunsuri!

Ad-aware-ul firmei Lavasoft doar sterge spyware-ul pe care il gaseste, nu le urmareste activitatea. In general nu prea ai cum sa vezi procesele sau vreun program de dezinstalare al unui spyware in Control Panel pentru ca au fost facute tocmai pentru a nu fi gasite la prima vedere.

 

Cum adica ti se "ataca" mail-urile?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuzati-mi posibilul offtopic, dar daca la aceasta faza a relatiei ai ajuns cu sotul tau atunci poate ar fi mai bine sa iti reconsideri relatia...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scuzati-mi posibilul offtopic, dar daca la aceasta faza a relatiei ai ajuns cu sotul tau atunci poate ar fi mai bine sa iti reconsideri relatia...

Tot :tease: : Probabil ca el deja a facut-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru dan: adica stie fiecare tasta pe care o bat pe calculator. toate parolele etc.

 

pentru catalin: nu oi fi eu mare psiholoaga, dar am obs ca barbatii dupa 40 de ani au tot felul de ciudatenii :P.

ori e curiozitate, ori gelozie, ori doresc confirmari (si sa fiu al naibii daca nu i le ofer :cheer:. sau in termeni romanesti: "hotului de hot ii e frica. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×