Sari la conținut
Forum Roportal
camispataru

antibiotic si candidoza?

Postări Recomandate

Buna,

 

Sunt noua pe aici si as vrea sa va cer si voua o parere… De cateva zile ma confrunt cu o raceala oribila… Am incercat cu ceaiuri si vechile leacuri babesti si am stat departe de antibiotice, ca nu vreau sa fac exces si sa nu mai aiba efect asupra mea, dar mi-e teama ca nu mai am incotro… Astazi de dimineata am mers la policlinica la medic pentru consult. Se pare ca gatul meu nu arata deloc bine, mi-a recomandat un exudat faringian si nazal, sa nu fac tratament gresit. Acum astept rezultatele….Am totusi o problema peste care nu pot sa trec, poate si de asta ma tot feresc de antibiotice: la ultimele cure pe care le-am facut m-am pomenit de fiecare data cu o candidoza vaginala insuportabila, cu mancarimi si scurgeri neplacute:/si apoi tratamentul de rigoare…. Vreau sa va intreb si pe voi, care sunteti mai trecute prin viata: ce e de facut? Cum pot scapa de neplacerea asta, ca de antibiotic sigur nu scap…..

 

Multumesc anticipat, Camelia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am intors sa va spun si solutia...ca nu se stie cand aveti nevoie de un raspuns la aceasta problema. Cum ma asteptam, rezultatele de laborator nu au fost bune, m-am “pricopsit” cu o infectie urata in gat (incepusem sa si tusesc...) asa ca doctorita mea de familie m-a trecut imediat pe antibiotic (cefuroxim parca....). Din fericire pentru mine, mi-a recomandat si un remediu 100% NATURAL pentru candidoza vaginala despre care v-am povestit, de care mi-era cel mai groaza. Am fost destul de reticenta, dar neavand ce face, am luat Feminella VagiC asociat cu antibioticul si vreau sa va spun ca functioneaza perfect. Doctorita mea mi-a explicat ca antibioticele distrug flora din organism, astfel ca este nevoie sa iei Feminella VagiC asociat ca sa previi dezechilibrul florei vaginale si implicit candidoza. Sunt fericita ca am scapat cu bine si va recomand din suflet sa apelati la aceasta cura in caz ca treceti prin ce am trecut eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot esti cu naturalele, ia fa matale o cura cu Citrosept, omoara toata candida.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×