Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Interese ascunse in campania "Nu tutun"

Postări Recomandate

si dupa ce reduc doza? mai departe? daca tot nu renunta...

 

Eu cred ca daca reduc doza este mai usor si sa se lase. Una e sa te lasi de la 3 pachete/zi si alta de la 10 tigari/zi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AAAAAAA In acest domeniu eu cred ca metoda cea mai sigura si mai rapida pentru a te lasa de tutun este sa nu incepi NICIODATA!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de acord cu tine blacca cat, dar daca totusi te apuci si nu te ajuta nimeni sa te lasi? si mai ales daca psihicul nu te ajuta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
AAAAAAA In acest domeniu eu cred ca metoda cea mai sigura si mai rapida pentru a te lasa de tutun este sa nu incepi NICIODATA!!!

 

Asta e metoda pe care am urmat-o si eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e metoda pe care am urmat-o si eu.

 

Ma bucur roportal ca mai sunt si altii care nu sa-au apcuat de fumat, ca eu ma simteam ca si ultimul dinozaur (pardon, mata dinozaur)... :dee

 

 

Dar pentru blue butterfly - daca stiu ceva, te tin la curent! Erau la un moment dat niste leacuri empirice, stil baut ceai de sunatoare, dar nu cred ca in viaia mea am auzit pe cineva sa se fi lasat din asta. (PAre a fi un fel de mit, de genu care este cel mai bun anticonceptional: Raspuns: Aspirina. Cum? ... asta numa daca vreti voi sa o stiti)!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu m-am apucat de fumat, desi cei mai multi din jurul meu fumeaza! motivul meu a fost ca vroiam sa-mi protejez vocea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E super mese sa ai voce placuta! Si sa faci eforturi sa ti-o pastrezi! Eu nu m-am apucat de fumat pentru ca aveam de protejat sanatatea si la asta cred ca ar trebui sa se gandeasca mai multi, nu la slabit si restul

 

In fine: de obicei in spatele multor campanii de advertising pentru scopuri nobile, stau interese financiare, ba chiar cred ca as putea sa spun ca in spatele TUTUROR). Sincer, voi ati vazut vreodata pe cineva sa dea un ban - si nu e vorba de sume mici, numa asa? Moca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Blacca Cat, da, am vazut filantrop destui cu sume mici dar nu cu sume de ordinul milioanelor. Deci cine este in spatele campaniilor anti-tutun ramane o dilema pentru mine. As vrea sa fie vreo organizatie non-profit mondiala.. dar stiu ca e o utopie.

 

In alta ordine de idei, in zilele noastre la 20 de ani este deja la moda sa te lasi de fumat decat sa incepi sa fumezi !! Eu am 17 si nu fumez, nici nu cred ca o sa-o fac vreodata. Mama e fumatoare cu vechi state de plata si cheltuielile intrec profitul cu mult :o: , plus ca stiu cat e de nasol fumatul.. chiar de la ea. Nu stiu nici cine scrie tratatele despre motivele din care se apuca unii de fumat.. eu unul vreau sa cred ca sunt scrise de americani pentru americani.. adica pentru cretini. Motive de genul "tinerii se apuca de fumat pentru a fi la nivelul grupului" sunt stupide, adica vor sa spuna ca uni tineri sunt asa de idioti incat nu pot rezista presiunii grupului ?? Sau ca nu au capacitatea culturala de a pricepe argumentele contra tutunului ? Hai las-o moale.

 

Vocea mea nu e foarte placuta, chiar dimpotriva, ci e in schimbare. Unii mi-au zis sa fumez, ca cica rodeaza vocea, ii da un timbru mai matur, mai placut :spiteful:" . De asta ce ziceti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai daca ar fi si la noi 7 euro pachetul iti dai seama ca sa-ar apuca lumea de furat tigari. cred ca fumatorii nu pot fi ajutati in nici un fel, doar ei se pot ajuta. doar stiu la ce pericole se supun...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×