Sari la conținut
Forum Roportal
Blues

Dragostea-i mare pe Facebook

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

laugh.png Sau sa vorbesti fata in fata cu cineva biggrin2.gif

 

Stii bine ca e-mailul, telefonul si chiar facebook-ul se utilizeaza cand nu ai posibilitatea sa te intalnesti fata in fata din diverse motive. Daca eu sunt aici si tata la Ploiesti, imi e mai usor sa comunic cu el, mai rapid si mai convenabil, utilizand aceste medii, si nu din an in pasti. Nu e nimic de ras in asta, este o realitate.

 

Dupa parerea mea nu se utilizeaza suficient nici aceste retele de socializare (in scopul cu care au fost create), fiindca multi oameni cum esti tu sunt reflactari la schimbare. Sau daca ei o duc bine si asa, li se pare ca este unica modalitate de vietuire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un copil de liceu nu prea are de ce sa foloseasca FB pentru ca mai toata lumea lui este scoala, unde isi intalneste colegii, si familia de care inca nu s-a desprins si de care depinde. Dar de la o varsta incolo lucrurile iau alta turnura, pentru ca se produc aceste rupturi, iar viata devine mai complicata si mai greu de tinut pasul cu schimbarile din viata celorlalti, atunci cand nu mai faci poate parte activa din ea, pentru ca suntem ocupati si stresati cu serviciul si orizontul relativ ingust in care ne invartim. Cand esti in scoala lucrurile inca sunt simple si au farmecul lor natural, care ar trebui sa ramana neretusat de aceste medii artificiale. Ceea ce pentru oamenii maturi poate fi o necesitate, pentru cei prea tineri este chiar un moft si o pierdere de timp. Toate lucrurile la timpul lor.

 

Cat priveste exagerarile cu conturile fb unde se dezvaluie toate intimitatile unui cuplu cu o ostentatie de proasta inspiratie, nu poti stavili acest fenomen, orice moneda are si un revers.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg oamenii care isi expun copiii pe facebook. N-am expus niciodata pe niciun fel de site vreo imagine cu fiica mea si nici nu o voi face. O va face ea, cand si cum va vrea, atunci cand va fi cazul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg oamenii care isi expun copiii pe facebook. N-am expus niciodata pe niciun fel de site vreo imagine cu fiica mea si nici nu o voi face. O va face ea, cand si cum va vrea, atunci cand va fi cazul.

 

Pai in calitate de om din ala care-si expune copilul pe Facebook hai sa-ti explic de ce o fac eu. Nu pot vorbi in numele altora, dar de mine da.

Eu si sotul avem la rude imprastiate in toate colturile lumii, incat sa populam o mica localitate, asadar Facebook este metoda prin care comunicam cu multe dintre ele si prin care reusim sa ne vedem in poze macar, pentru ca de cutreierat lumea in concedii ca sa vizitam cu fiecare nu se poate.

Facebook-ul meu este unul privat, intim, strict pentru rude si prieteni din viata reala. Am deasemenea cont privat pe Youtube unde incarc home-videos cu noi si familiile noastre le pot viziona.

Toti vor poze, vor sa-l vada pe ala mic si pe noi din cand in cand, si nu am sa stau ore in sir la computer sa le trimit la fiecare e-mail. M-ar apuca sfarsitul anului.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu de-abia astept sa am pe cineva tocmai ca sa nu postez pe facebook

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×