Sari la conținut
Forum Roportal
Blues

Dragostea-i mare pe Facebook

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Stii si tu ca majoritatea alora de scriu non-stop tot ce fac ei, pe FB, au de fapt o viata foarte goala, de aia au si atata timp sa posteze toate aiurelile pe FB. Pe mine ma enerveaza la culme aia care scriu cate 16000 de statusuri pe zi, cu ce au mancat, unde au mancat, ce au baut, cu cine, cand, unde. Pai da-ma dreac, ori iesi sa te distrezi cu prietenii, ori iesi sa pozezi ce manci tu la terasa si sa pui imediat pe FB? Mi-ar crapa falca in restaurant sa scot telefonul si sa pozez mancarea pe care-o mananc. Gizzz.

 

De fapt aia au niste nevoi, nu-i condamn. Mie pe fb imi rezolva @Abc probleme de fizica. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

laugh.png

 

Mai scriu si io d-astea, ca ma mai ia valul. Scriu cand ma duc la concerte sau in locuri noi, deosebit de frumoase. Din fericire, nu se intampla prea des, doar de vreo 3-4 ori pe an. laugh.png

 

Si eu tot nu am inteles, de ce isi fac astia conturi comune, ca asta ma intereseaza de fapt. Am zis mai devreme despre una din tipe, ca are un copil din relatie anterioara. Bun, acum posteaza poze cu copila si scrie ''fata noastra'', ''iubirea noastra''... Mno, nimic impotriva, copilu' nu are nicio vina, dar... dupa 6 saptamani? Si mai e o chestie care ma nelamureste complet. De ce aleg ele sa puna conturilor comune numele de familie al barbatilor? De ce nu ale lor, sau ambele, la fel cum isi pun si prenumele?

Simti nevoia sa povestesti altora despre emotiile frumoase de care ai avut tu parte.

 

E un simbol asta, e ceva care le confirma faptul ca sunt o pereche bine inchegata, ca au aceeasi viata, ca nu mai sunt doi straini cu conturi/vieti diferite. Asadar, fb-ul asta se pare ca se leaga foarte mult de nevoia oamenilor de a socializa, sub toate formele posibile.

Editat de Mr.Cristi
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Mi-ar crapa falca in restaurant sa scot telefonul si sa pozez mancarea pe care-o mananc. Gizzz.

 

Mai fac si io de astea. Gizzz rotflmao.gif

Dar nu sa postez pozele pe social media.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce este enervant nu e faptul ca pun pozele astea, dar avand conturi la gramada, de pe care posteaza si ea si el, apare imediat scris sub poza, cu acelasi nume, afcorz, love you too si alte d-astea. Mi se pare foarte aiurea, e ca si cand tipele astea vorbesc singure, isi dau like singure.

 

Asta suna cel mai aiurea. Ori pagina devine incoerenta, ca si cand si-ar raspunde o singura persoana, ori e un sistem de a expune public - si live - interactiunea intima dintre 2 persoane (care altfel poate ar folosi alt sistem de comunicare - telefon, email samd). E una ca cineva sa povesteasca altora o intamplare sau o conversatie si alta sa asiste toti la conversatia propriu-zisa in timp ce are loc.

Editat de Rory*
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce se face atata risipa de conturi si nu avem toti un cont comun, cu o parola comuna si un perete comun?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scrinteala la cap,Blues! Asta are:))) Facebuciul si dragostea....e ca si cum ai mege pe luna sa culegi ghiocei...Nebunie ireala a unor oameni care uita ca realitatea nu e asa...Se deghizeaza in ceva e probabil le confera mister,dar nu si autenticitate...Eu nu inteleg cata iubire poate fi intre doi oameni daca se expun asa...public? Sau cata superficialitate?Sau cat show?Cred ca facebuciul asta anuleaza cumva notiunea de iubire si o genereaza pe cea de sacandal.Naiba stie...

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×