Sari la conținut
Forum Roportal
Blues

Dragostea-i mare pe Facebook

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

For ze love of Gizas, don't start again. butcher.gif

Nu inteleg, ce sa incep din nou?

 

Doar atat? Pot sa spun ca baietii respectivi au destul succes la femei, ar putea copula si fara ca o femeie sa le fure efectiv viata, fie ea si virtuala.

 

Dar si ca femeie, ma gandesc, ce mare lauda si bucurie pe capul tau sa imparti contul cu barbatul? Deci io chiar nu inteleg, unde e viata ta, identitatea ta, libertatea ta?

 

 

Nu conteaza, chestia e instinctiva, naturala.

 

Este, de fapt cea mai mare bucurie e sa-ti imparti viata cu partenerul de sex opus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Doar atat? Pot sa spun ca baietii respectivi au destul succes la femei, ar putea copula si fara ca o femeie sa le fure efectiv viata, fie ea si virtuala.

 

Dar si ca femeie, ma gandesc, ce mare lauda si bucurie pe capul tau sa imparti contul cu barbatul? Deci io chiar nu inteleg, unde e viata ta, identitatea ta, libertatea ta?

 

E chestia de cum se poarta femeile alea. Stii ca pe un barbat daca vrei ceva de la el si stii cum sa-l iei, vei obtine. Iar ele au stiut ce sa le dea barbatilor astora de care zici tu ca ei sa fie de acord sa-si dizolve personalitatea. Merge si in sens invers, da' mai greu.

Iar femeile fac asta din motive narcisiste. N-are rost sa explic, ca e evident.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce dreac as vrea sa am un cont comun unde sa ma plictiseasca toate discutiile? Sau de ce ar vrea el, care nu are nicio treaba cu fotografia sau muzica, sa postez io pozele si melodiile mele? Pai ce dreac de salata o sa iasa pe contul ala

Pozele reprezinta oameni, lucruri, muzica sentimente. Unii simt nevoia sa spuna sau sa arate celorlalti (tribului) ce simt, ce gandesc, ce apreciaza. Facebook-ul iti ofera sansa sa iesi cumva din anonimat, sa arati tribului ca existi si tu; arati lumii poze cu iubitul/a, diferiti oameni, lucruri, locuri pe unde ai fost - asta reprezinta faptul ca ai o viata sociala, ca ai reusit sa razbesti cumva in viata, ca esti o persoana ajunsa la maturitate. Muzica, pozele romantice, statusurile filozofice au menirea de a comunica faptul ca esti o fiinta distincta, care traieste, comunica, simte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, mai ales alea de la Candy Crush.

 

 

Apropo de asta daca tot adusei vorba, trimite si mie niste chipsi ca am ramas cu ochii in soare la nivelul 50 si nu mai pot deschide nivele noi. Imi cere sa platesc 99 de centi tu'le muma in Fackbook. :lol:

 

Spre exemplu, domnu' Blues are prieteni pe FB cu care discuta despre masini oldtimers, raliuri, despre munca, despre femei, bowling...

 

Naeemu are o lista de rude si prieteni (reali) lunga ce n-a vazut Parisul si inainte cand intra pe FB tabarau toti pe el. Acum nu mai intra deloc pe FB de frica sa nu inceapa toti cu comentarii, intrebari, discutii, ca ar sta o luna non-stop la computer sa le raspunda la toti. I-am postat eu odata ceva pe Wall si mi-a zis "Mai femeie, stii ca nu pot intra sa comentez sau sa dau like, ca ma pandeste toata lista sa vada cand sunt on line. Ai innebunit ? " :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Naeemu are o lista de rude si prieteni (reali) lunga ce n-a vazut Parisul ...

 

Normal ca are. Toti "Naeemi" au. De obicei stau si in casa cu lista aia lunga de rude, sau isi deschid magazine impreuna. Si daca sunt "naeemi" mai dati cu bleach si se muta separat, tot nu scapa de lista de rude.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu fac curatenie in lista de prieteni la cateva luni. cu cat mai putini friends cu atat mai putine probleme, zvonuri si comentarii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

urmatoarele poze nu vor ma fi din restaurante sau parcuri. cum imaginatia oamenilor este nelimitata in curand vom vedea Aventuri din Closet unde se vor face poze cu persoane care fac caca si pe urma vor fi dezbateri asupra marimilor, culorilor si nu mai putin formelor in care s-au asezat...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aoleo, mai vad si eu din cand in cand statusuri cu Xuleasca was very excited at Bla Bla Cafe yesterday...Cutareasca was feeling great at Bla Bla gym today...Popeasca is at Pearson Intl. Airport. Who gives a shit ? :suicide:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×