Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bună ziua,am făcut şi eu nişte pagini de colorat şi nu ştiu dacă am dreptul să le vînd ....nu am de gînd să anexez originalul,doar să specific numele artistei şi al lucrării...Vă rog,ce mă sfătuţi,cei care vă pricepeţi ? Am mai multe...

 

 

e ilegal, daca originalele nu-ti apartin si nu ai acordul autorului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar paginile de colorat EU LE-AM DESENAT !!!!!!! A fost ceva muncă,nu am preluat decît sursa de inspiratie...şi nu e o copie a

 

acesteia ....gata,mi-am revenit...se fac tone de copii si pagini de colorat după lucrari intrate in patromoniul universal....cum e Mona

 

Lisa de pilda....autoarea tablourilor a decedat in 1808 ....Da Vinci a murit in 1466 - oare el nu are descendenti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.se fac tone de copii si pagini de colorat după lucrari intrate in patromoniul universal....cum e Mona

 

Lisa de pilda....autoarea tablourilor a decedat in 1808 ....Da Vinci a murit in 1466 - oare el nu are descendenti ?

 

exista in lege o prevedere când anume (perioada de timp) se pot folosi unele materiale,

dupa cât timp nu mai are efect legea. 30 ani, 50 ani, s.a.m.d.

Dar paginile de colorat EU LE-AM DESENAT !!!!!!! A fost ceva muncă,nu am preluat decît sursa de inspiratie...şi nu e o copie a

 

acesteia ....

 

 

în loc sa te ratoiesti aici cu semnul exclamarii, mai bine cauti legea respectiva,

o citesti in liniste si-apoi hotarasti ce faci mai departe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×