Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Lasatul de fumat cu tigara electronica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Inseamna ca esti pe drumul bun. smile.png De care ai, din aia babana, stil trabuc, sau una care arata ca o tigara normala? Eu am de ambele feluri, doar ambitia lipseste.

 

Din asta.

 

e-cigarette1.jpg

Mai eu m-am lasat de fumat acum ceva ani fara tigara electronica.Am spus de maine nu mai fumez si de maine nu am mai fumat.

 

Mai, unii pot fara ajutoare, altii nu. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa arata si a mea. Nu stiu daca o fi aceeasi marca, dar aspectul e acelasi. De fapt, am luat 2 la pret de una. Oferta de oferta. Daca in oferta ar fi intrat si ambitia, ar fi fost perfect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca totusi. Prima saptamana va fi greu, dar dupa aceea te obisnuiesti.

Nu conteaza marca ci lichidul. Amestecul de nicotina si lichid aromatic. Depinde de gustul fiecaruia. Unii vor mai multa aroma, altii vor gust de nicotina mai puternic.

Eu deja am redus cantitatea de nicotina pe care o adaug la amestec. Pun mai multa aroma si putina glicerina vegetala pentru iluzia de fum. Menta e aroma de moment.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum e cu aburul expirat de cei ce au tigara electronica? Se pune ca fumat pasiv pentru nefumatorii care inspira si ei fara sa vrea acest abur? Am vazut oameni cu tigara electronica in magazine, cafenele de nefumatori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum e cu aburul expirat de cei ce au tigara electronica? Se pune ca fumat pasiv pentru nefumatorii care inspira si ei fara sa vrea acest abur? Am vazut oameni cu tigara electronica in magazine, cafenele de nefumatori.

 

N-as putea sa spun, pentru ca aici nu e voie nici cu tigara electronica in spatii publice interioare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca totusi. Prima saptamana va fi greu, dar dupa aceea te obisnuiesti.

Nu conteaza marca ci lichidul. Amestecul de nicotina si lichid aromatic. Depinde de gustul fiecaruia. Unii vor mai multa aroma, altii vor gust de nicotina mai puternic.

Eu deja am redus cantitatea de nicotina pe care o adaug la amestec. Pun mai multa aroma si putina glicerina vegetala pentru iluzia de fum. Menta e aroma de moment.

Am zis ca am avut o perioada (aproximativ un an) cand am folosit electronica. Pentru a-mi satisface nevoia de tutun foloseam arome tari. Proasta am fost ca m-am intors la aia normala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum e gustul cand inspiri din tigara electronica? M-am lasat de fumat de multi ani, pe atunci nu erau tigari electronice. Simti ceva cand tragi din una?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Logic ca simti, altfel nu se tragea. eu am avut si cu nicotina si fara. mi-au placut alea cu gust de fructe, dar nu faceam altceva decat sa pufai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×