Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Lasatul de fumat cu tigara electronica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum e gustul cand inspiri din tigara electronica? M-am lasat de fumat de multi ani, pe atunci nu erau tigari electronice. Simti ceva cand tragi din una?

 

De nicotina si de aroma pe care o adaugi. Si nu pute ca aia normala.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Miroase mai atractiv decat cea normala, asadar? Satisface placerea fumatorului inveterat de a inhala nicotina?


Ma gandesc sa ma apuc de tigari electronice. Mi-e dor de actul ala ritualic de a inhala si de a te relaxa fara motiv. Am impresia ca mi-a scazut creativitatea de cand nu mai fumez.


Simteam cum nicotina imi stimuleaza gandurile. Alergau mai repede pe campia mintii. Azi s-au lenevit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nevoia de nicotina ti-o satisface, insa raman celelalte chestii legate de tigara normala, pe care ea nu ti le poate oferi si care te pot, cred eu, face sa cazi in pacatul de a reveni la prima dragoste. Adica nu o aprinzi, nu poti sa scrumezi, nu i se schimba dimensiunea. Na, pt. un nefumator sau chiar pt. un fost fumator, asemenea chestii par ridicole, dar pt. cei caror li s-au impregnat in minte automatismele respective...conteaza

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Corect.Totusi ,eu am auzit ca aceasta tigara electronica ar fi cancerigena. Sigur,e doar un zvon...

 

 

Mai, unii pot fara ajutoare, altii nu. doh.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adicatelea nu exista destule cercetari concrete care sa fi dat acest verdict in ceea ce priveste tigarile electronice. Chiar oamenii de stiinta spun asta. Poate pe viitor se va deconspira cum sta intradevar treaba cu tigarile astea. Pana una alta sunt o alternativa preferabila tigarilor normale, pentru cei ce vor sa se lase de fumat dar nu pot asa dintrodata (precum se lauda unii...whom shall remain nameless). Iar tigara electronica nu e menita sa fie o substitutie permanenta pentru tigara normala, ci ceva temporar. Scopul final este sa nu mai fumezi nimic. Ia sa vedem optiunile dpdv al sanatatii : fumat toata viata tigari normale sau fumat cateva luni una electronica si eventual fumat nimic ? Wow, grea alegere. :think: Am ametit numai cat am stat sa analizez ce ar fi mai preferabil. stars.gif

 

In plus de asta toata adunatura de chimicale din tigarile normale pune fumatorul la risc de cancer, nu nicotina in sine.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Optiunile mele pentru o viata sanatoasa in lumea asta in care traim? Cred ca glumesti....Si sa stii ca unii nu se lauda ,ci doar indeamna si pe altii sa incerce acea varianta.Si de ciuda ca nu am optiuni viabile pentru ca oricum ai da-o exista ,,otrava,, la tot pasul sub diferite denumiri gen stres,chimicale,apa infestata cu cine stie ce ,mancare pe care o duci la gura dar nu stii ce contine,ma duc sa fumez o tigara:P

Editat de sturlubeata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×