Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Lasatul de fumat cu tigara electronica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cafeaua fara tigara este pentru un fumator ca si cum ar consuma un drog in loc de doua. normal ca 2 dau o senzatie mai vie, care devine o necesitate cantitativa cu atat mai mult cu cat calitatea este depasita demult de necesitatea drogului in sine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am şi acum ţigara electronică în sertar.

Cred că atât timp cât nu vrei să te laşi cu adevărat, nu prea funcţionează nimic.

Până la urmă e doar adictie psihică, cea fizică e absenta, therefore, tre' să vrei să renunţi la ele cu adevarat in primul rand.

Asta fiind o supozitie, ca daca stiam sigur, ma lasam si eu pana acum.

Mie nu-mi place să fumez, nu-mi place mirosul, nu-mi place gustul, cu toate astea continui.

Îmi dă impresia că mă pot concentra, de multe ori nu schimb un bec fără ţigară în gură.. şi de cele mai multe ori, nici nu-mi dau seama când o aprind, de parcă-s pe pilot automat.

Adictia de nicotină nu se compară cu niciun alt drog, de aia e greu să te laşi.

E singurul drog din lume care îţi înlocuieşte senzaţii pe care tot el le-a indus şi care-s total opuse.

Plus de asta, părăseşte corpul în cam 45 de minute, de aia majoritatea fumeaza o ţigară la o oră.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu-mi place să fumez, nu-mi place mirosul, nu-mi place gustul, cu toate astea continui.

 

 

Mie-mi spui ? Eu fumam pana imi venea greata. Beam o cana de ceai de ghimbir sa-mi treaca si dupa jumate de ora aprindeam iar. Si cand am avut bronhita de mi-am tusit plamanii, tot am fumat.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Merge. Singura problema la unele persoane e lenea, cand exista un singur magazin de unde sa cumpere lichid, pe cand tigarile sunt la fiecare colt de strada. E exasperant sa vezi cum cineva are o alternativa mai sanatoasa si nu o foloseste de lene.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca depinde de la om la om si de la o perioada la alta in viata unui om. Cunosc persoane care s-au lasat de tigarile obisnuite, una fiind chiar o colega de birou, care a reusit sa renunte si la electronica, pana la urma, nu mai fumeaza deloc de vreo 3 ani. Eu am reusit ca timp de un an sa reduc foarte mult nr. tigarilor obisnuite cu ajutorul electronicii, 2-3 pe zi sau deloc, uneori, dar dupa un an am lasat electronica si iar am crescut nr. tigarilor obisnuite. Deocamdata, n-am nici frica mortii si nici o stare de spirit grozava, astea doua m-au ajutat altdata sa ma las pt. o perioada de cativa ani de orice fel de tigara, dar m-am gandit ca n-ar fi rau sa incerc iar electronica, macar nu mai fumez asa multe tigari obsinuite si imi imbunatatesc respiratia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am deschis topicul pe 3 Mai. De atunci nu am mai fumat deloc, cu o singura exceptie dupa vreo saptamana de tigara electronica. Am gasit un pachet vechi cu doua tigari in el si precum in prima saptamana inca ma gandeam la tigari, am aprins una. Doamne ce groaznica a fost. Numai gust de chimicale am simtit. Deloc de tabac sau nicotina. M-a luat o greata sora cu moartea. Am aruncat-o imediat si de atunci nici ca m-am mai gandit la tigari. Acum doar daca le simt mirosul fug ca de dracul. Ma deranjeaza enorm.

 

Nu credeam ca o sa ma las sau ca imi va fi asa scarba de tigari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca esti pe drumul bun. :) De care ai, din aia babana, stil trabuc, sau una care arata ca o tigara normala? Eu am de ambele feluri, doar ambitia lipseste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la noi sunt legale abia de anul asta, insa lichidul nu e legal la vanzare in magazine. e una din legile minune ale norvegiei. deci poti comanda pe net, cumpara de la suedezi, dar aici nope. o sa-mi cumpar inca o lulea cu prima ocazie cand sunt in ro.

 

deja stiu ca ies asta seara, sunt zilele orasului, o sa imi fie rau de-o sa mor pana duminica. o sa fumez peste masura, o sa beau, o sa dau dreaq ulcerul. apoi o sa ma dea el pe mine dreaq :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai eu m-am lasat de fumat acum ceva ani fara tigara electronica.Am spus de maine nu mai fumez si de maine nu am mai fumat.Trei ani a durat minunea ,dar cand am vazut ca ma ingras m-am luat iar si cred ca daca as vrea sa ma las si maine as reusi.Totul e in mintea omului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×