Sari la conținut
Forum Roportal
Dioneea

Scaderea concentratiei si tulburari de memorie

Postări Recomandate

Doina, felicitari pt rezultat! Imi mai vine si mie inima la loc la asa o veste. Ma face sa sper ca nu suportam degeaba atata chin. Sa-ti dea D-zeu sanatate si nedetectabil intotdeauna! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Doina! Sa auzim numai de vesti de astea!

Zici ca mancarimile sunt de la Ribavirina? ca tocmai aminteam si eu de ele pe un alt topic. Exact asta este senzatia: de mancarime si usturime pe gat si decolteu, in rest mai moderat. Eu deja iau 5 bucati de Ribavirina pe zi. Ma gandesc daca sa o mai scad sau sa astept pana pe la 6 luni, cand spui ca se amelioreaza!? Cu parul cum stai, a inceput sa-si mai revina?

 

Tot binele vi-l doresc! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Lena,

da exact asa mancarimi si usturimi aveam pe gat in special si pe picioare cand faceam injectia deoarece crestea temperatura corpului si atunci erau mai evidente timp de cel putin 3 zile dupa care, se mai ameliorau. Mancarimi am avut si dupa terminarea tratamentului cel putin 6 luni , dar suportabile.

Parul si-a mai revenit dar nu in totalitate, dar asta prea putin ma intereseaza desi mi-ar place sa am un par frumos. Dar sanatatea este mai presus de orice.

Va doresc numai bine si putere sa luptati si sa suportati.

Sa nu dea Dumnezeu cat poate duce omul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

LA CATI MAI MULTI RESPONDENTI :cry: :o:

 

Doina sa fi bucuroasa ca faci parte din repondenti ! Sa iti merga bine si de acum incolo !

 

Pupici si sa auzim numai de bine :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
LA CATI MAI MULTI RESPONDENTI :swoon: :cry:

 

Doina sa fi bucuroasa ca faci parte din repondenti ! Sa iti merga bine si de acum incolo !

 

Pupici si sa auzim numai de bine :o:

 

 

 

 

 

Multumesc, multumesc, multumesc

Deabia astept sa va felicit si eu pe voi! :cry: :cry: :good: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti ca putem sa ne sprijinim mult unii pe alti, de aceea se cheama ca suntem oameni !

 

Suntem uniţi, si suntem aproape unii pentru altii, aceeasi tovarasi de lupta cu virusul secolului !

 

10 % din populatia Romaniei sunt infestati cu virusul C :nep:. Asta il asteapta pe nemernicum acesta de virus :cowboy: asa ca mai si distrati-va fratilor ! Vorba cuiva de pe forum viata nu-i doar hepatita C !

 

Ignorati-l, luptati, bucurati-va, plageti daca e nevoie, dar nu le puneti la inima !

 

Va pu si totul la final va fi :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este un rezultat minunat ! Ne dai sperante si noua ! Felicitari !

Ma bucur ca dupa atita suferinta ai fost mai tare decit virusul, pentru ca se spune ca la 6 luni dupa tratament rezultatul este Nedetectabil inseamna de fapt VINDECAT !

Bravo tie si multa sanatate in continuare ! :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doina, ma gandesc des la tine, ce reusita, ti s+a schimbat viata, moralul , modul de gandire, planuri de viitor banuiesc, dar uite tu esti din nou printre noi cu sfaturile tale profesionale , cu stilul tau specific de a ne ridica moralul.Cred ca nu ai sa desprinzi asa repede de noi ,ne vei lipsi,.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rodika, nu neaparat mi s-a schimbat gandirea, eu stiu ce inseamna acest virus si stiu ca oricand se poate intoarce.

Plus de asta am fibroza asta urata care imi mai da de furca, si nu ma lasa sa traiesc linistita.

Nu pot manca orice si plus ca am esofagita de reflux care cateodata ma supara si nu ma lasa sa dorm, mai ales cand am o perioada mai stresanta.

Eu am primit adoptia acestui forum si voi fii aici cu voi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×