Sari la conținut
Forum Roportal
Dioneea

Scaderea concentratiei si tulburari de memorie

Postări Recomandate

As vrea sa va intreb

daca aveti tulburari de memorie, memorare, ameteli,cap infundat parca cu paie.

Totul este la mine asa, dupa ce am facut tratamentul.

Dar am terminat de 8 luni si parca e din ce in ce mai rau.

Plus tulburari de vedere.

 

Despre ce tratament vorbesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei,

 

Si eu am pierderi de memorie le spun eu, dar cum sunt din fire optimista le trec cu vederea ! Insa cel mai tare m-a deranjat starea de furie care ma apuca din senin. Acum dupa 1 an de cand nu mai fac tratament nu pot sa spun ca am o memorie beton, uit anumite lucruri, si daca supar pe cineva ca nu imi aduc aminte il rog sa ma ierte. Starile de furie insa nu le mai am si acest lucru ma bucura !

Aveti grija de voi !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da sangerari gingivale mai exista si la mine, vanatai inca nu am avut.

Daca esti in timpul tratamentului cu atat mai mult pentru ca se modifica formula leucocitara si nu in bine. Scad trombocitele si din cauza asta sangerezi.

Dar dupa tratament se schimba in bine, nu-ti fa griji.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sangerari gingivale nu am avut , dar niste cheaguri din nas imi cam vin.

 

Doineea ce pacat ca nu poti sa+mi spui si mie ca dupa terminarea tratamentului totul intra in normal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Doina!

Tulburari de vedere am si eu si sunt in timpul tratamentului.Cind incerc sa privesc ceva cu atentie ametesc si nu mai vad nimic. Asta nu mi se intimpla acum citeva luni. Amnezia e buna uneori!!! Eu doresc sa nu tin minte toate lucrurile care nu-mi fac bine,dar nu se intimpla asa.Ai facut viremia?E in regula?Eu n-am mai intrat cam de multisor pe roport.si nu stiu ce se mai intimpla prin "zona".Multa,multa sanatate si iarta-ma,daca am pus o intrebare indiscreta.

Dragele mele Michaela,Gia,Catalina,ce mai faceti?!Cu drag,Netty

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vineri fac a 17-a injectie, deci aproape 4 luni, si eu am probleme cu concentrarea, ameteli, cum spunea cineva....parca am paie in cap...am observat ca are legatura si cu vremea, cand e inourat si o atmosfera apasatoare, dar sunt si zile mai bune cand parca uit de toate asa de bine ma simt....asta e, trebuie sa suportam cu stoicism.

Mai rau e cu mancarimile, apar puncte ca la piscaturile de tantar care se fac din ce in ce mai mari ....se intind si se fac ca niste rani, cu coaja, sunt proeminente si nu se mai vindeca. Am fost la dermatolog....pastile, gel Fenistil, alifii cu tatanesa si rostopasca, si tot nu scap de ele....ce sa mai fac ?

 

Pentru Dioneea, FELICITARI !!! :o:

am auzit ca ti-a iesit nedetectabil ! Asa sa fie mereuuuuuuuuu !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Nety!

Eu nu fac decat sa astept si randul meu la tratament si la efecte adverse, dar si la Nedetectabil, asa ca voi.

In rest ma bucur pentru toti cei ce se simt bine, ba chiar se vindeca!

 

Felicitari Dioneea!

Tine-o tot asa!

Mult succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Doina!

Sa-ti ajute Domnul mereu!Parca spuneai de un an si opt luni?!Cite sperante ne dai si celorlalti!Cu drag,Netty

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, va multumesc tuturor pentru felicitari, si acelasi lucru va doresc sa vi se intample la toti bolnavii de HCV.

Pot sa spun ca la capatul tunelului se poate sa gasesti un pic de fericire, dupa atata suferinta.

Costin nu te supara caci la terminarea tratamentului se termina si cu ranile si cu mancarimea. Asa am avut si eu , eram rani pe la maini si picioare, dar dupa luna 6 de tratament mi s-au mai ameliorat.

Mancarimi am avut din plin si pot spune ca sunt mai greu de suportat decat durerile.

M-am obisnuit cu timpul si cu ele, dar am scazut e drept doza de ribavirina de la 6 la 5 tablete(1000mg) si mi-au mai scazut in intensitate. :o:

Si acum cateodata mai am arsuri pe gat in exterior si trebuie sa-mi dau jos lantul de la gat ca nu-l pot suporta.

Da. viremia mi-a iesit nedetectabil la 8 luni dupa tretament.Curaj si sa suportati tratamentul pentru ca merita facut.

Va doresc la toti multa sanatate si NEDETECTABIL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×