Sari la conținut
Forum Roportal
victor50

Puterea rugăciunii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa stii ca am auzit cativa medici care spuneau ca ei reusesc sa ajute oamenii cu ajutorul Domnului.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am spus cu cateva posturi in urma ce era de spus despre rugaciune :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aveam vreo 12 ani si mancam bataie sora cu moartea la 3-4 zile. seara, dimineata, in timp ce ma kkm, in timp ce mergeam la scoala, u got the picture, ma rugam sa nu se mai intample, sa inceteze teroarea in care traiam. si nu a incetat pt ani buni tratamentul numit tabacirea pielii.

 

apoi a aparut un alt zeu in viata mea si l-am rugat sa imi dea job si sa ma lase sa ajung tarziu ici si colo la munca, sa pot termina si scoala in paralel, basca sa ma ia ma-sa in gazda. scapasem de chin.

 

 

conteaza si la ce sfinti /zei te rogi. p-al meu zeu il cheama Marian D. si locuieste undeva in dr. taberei.

 

 

ma uit pe masuta din fata mea si se afla o carte de rugaciuni. e in permanenta acolo, mereu imi spun 'hai, hai ca poti, poti si tu sa citesti ceva d-acolo, poate te ajuta'. am si o icoana in casa, primita de la un pictor ce posta si el p-aici ani acum ceva vreme, dar e de decor, e superta si atat. pictata cu fir de aur pe piatra de rau.

 

cam asa cu rugaciunile mele, isi gasesc raspuns si sunt ascultate de 'zeii' mei muritori.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca am auzit cativa medici care spuneau ca ei reusesc sa ajute oamenii cu ajutorul Domnului.

 

Amu intrebarea ar fi "care Domn ?" ca si tata e medic si credincios pe deasupra dar nu e crestin. grin.gif

 

Si cum ramane cu aia care se roaga la Lord Vishnu, Krishna, Rama, Mother Durga, etc si se vindeca ? Si aia pot jura cu mana pe inima ca au fost vindecati tot prin puterea rugaciunii, in ciuda faptului ca din perspectiva crestina ei se roaga la niste statui de lemn sau ceramica care reprezinta idoli pagani inexistenti. doh.gif

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cancerul e un subiect delicat, e ca atingerea matasii, iar io prefer "casmirul" in discutii. Dar aici e vorba despre tine si daca simti ca rugaciunea e calea pozitiva pentru tine, urmeaz-o. Incearca sa nu ignori nici medicatia. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cancerul e un subiect delicat, e ca atingerea matasii, iar io prefer "casmirul" in discutii. Dar aici e vorba despre tine si daca simti ca rugaciunea e calea pozitiva pentru tine, urmeaz-o. Incearca sa nu ignori nici medicatia. smile.png

 

Tinand cont de faptul ca Dumnezeul religiei crestine este FALSUL Christos, slavit in bisericile crestine si sub numele de Lucifer, nu pot intelege din ce cauza au crestinii nevoie sa se roage lui Christos=Lucifer?

 

Sa fie din cauza ca vor sa moara mai repede si sa ajunga in Iad? Sau ei nu stiu ca Christosul recunoaste singur in Apocalipsa 1:18 ca este Stapanul cheilor MORTII si ale Iadului ? (nu si ale vietii sau raiului) ...si astfel rugandu-i se, asteapta minunea mantuirii prin moarte si minunata "viata vesnica " in Iad?

 

Ca sa nu fiu acuzat ca bat campii, iata linkul care dovedeste ca dumnezeul bisericii crestine pe nume Christos este de fapt LUCIFER:

 

Asta e eclusivitate fortata, daca ne luam dupa Geneza, toata lumea lucreaza prin puterea lui Dumnezeu, inclusiv medicii.

 

Toata lumea cu exceptia bisericii crestine care este biserica Potrivnicului lui Dumnezeu. adica biserica Diavolului

Editat de Soimos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gata bre am inteles cu totii...crestinii se roaga lui Lucifer in opinia ta. Cat mai ai de gand sa spamuiesti forumul cu videoclipul asta ?

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gata bre am inteles cu totii...crestinii se roaga lui Lucifer in opinia ta. Cat mai ai de gand sa spamuiesti forumul cu videoclipul asta ?

 

Pina cand crestinii accepta acest adevar!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×