Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

85%, sa zic :D

Sa vedem ce imi va rezerva si ultimul an.

Si restul de 15%? Avocatura, probabil. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si restul de 15%? Avocatura, probabil. :)

 

Sau notar sau, sau. Mai sunt variante. Optiunea mea principala ar fi aceea de procuror. :)

 

Deja am ajuns acasa. A fost bine in prima zi de practica, ne-a dat... liber :))

Si de maine ”veniti de la 10-11 sau cand va treziti”.

La judecatorie era o strictete mult mai mare a programului, dar asta pentru ca grefierii de acolo te puneau la treaba la arhiva, la registratura sau chiar pe langa grefier. Mai ca se bateau care cum sa-si imparta studentii.

Eu inca ma gandesc ce ne va da de facut aici, la Parchet.

Succes mult!

 

Infinie, e foarte simpatic avatarul tau. E un pui care imi da senzatia ca merge tantos. :)

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau notar sau, sau. Mai sunt variante. Optiunea mea principala ar fi aceea de procuror. :)

 

Who can become a Notary?

 

In general, those qualified to become Notaries include adult residents of the state granting the commission who do not have a criminal record. While the exact qualifications differ from state to state, typically a Notary applicant should be at least 18 years old, be a legal resident of the state and not have a criminal record. Some states allow residents of neighboring states to become Notaries. Some states also require Notary applicants to read and write English.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau notar sau, sau. Mai sunt variante. Optiunea mea principala ar fi aceea de procuror. :)

 

Deja am ajuns acasa. A fost bine in prima zi de practica, ne-a dat... liber :))

Si de maine ”veniti de la 10-11 sau cand va treziti”.

La judecatorie era o strictete mult mai mare a programului, dar asta pentru ca grefierii de acolo te puneau la treaba la arhiva, la registratura sau chiar pe langa grefier. Mai ca se bateau care cum sa-si imparta studentii.

Eu inca ma gandesc ce ne va da de facut aici, la Parchet.

 

Infinie, e foarte simpatic avatarul tau. E un pui care imi da senzatia ca merge tantos. :)

Tu faci cum vrei, dar eu zic sa mergi pe optiunea principala, in notariat nu poti patrunde decat daca esti ruda cu cineva din sistem, iar in avocatura ... poti, pt. ca examenul e mult mai usor decat cel de la INM, insa, tot asa, daca nu ai rude care sa te impinga din spate, poti muri de foame. Cunosc multe cazuri. In cel mai fericit caz, poti fi selectat de o casa mare de avocatura, unde, dupa cativa ani in care te spetesti muncind, poti castiga bine. Poate s-or mai fi schimbat lucrurile intre timp, dar nu prea cred.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Infinie, e foarte simpatic avatarul tau. E un pui care imi da senzatia ca merge tantos. :)

 

Cat aveam pui, ii tratam regeste, dormeau in patul meu. Si nu, nu erau deloc murdari

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu faci cum vrei, dar eu zic sa mergi pe optiunea principala,

 

Da, cum spuneam, spre asta inclin... :)

 

 

 

Cat aveam pui, ii tratam regeste, dormeau in patul meu. Si nu, nu erau deloc murdari

 

Foarte tare :) Asta arata ca ai un suflet bun si sensibil.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×