Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

n-am fost atent, ce zodie?

vrei sa spui ca daca nu-ti indica zodia, nu te-ai fi plimbat si nu ti-ai fi imaginat?

 

Pesti cu ascendent in varsator :)

Nu neaparat :D

 

 

King1, de ce nu faci sex?

Adica nu esti deloc interesat de sex, ci de stiinta, mistere, religie. Cum de ai personalitatea asta? Cum de esti satisfacut doar cu idei stiintifice, in loc sa arzi prospaturi?

 

De unde stii ca nu fac? :imao:

Nu stiu, intotdeauna mi-am spus ca nu pot fi dependent de nimic. Chestia e si ca inteleg mecanismele psihice si tot ce tine de mine. Nu stiu cum. Adica pot sa fiu si indragostit, daca am remarcat mecanismul "indragostelii", pot sa il anulez destul de repede. E ca atunci cand esti propriul observator si lucrul respectiv isi pierde din farmec prin destramarea... magiei. :) Un alt exemplu... in vara am avut niste probleme ce tin de familie si am fost foarte stresat. Am avut un fel de cadere si am inceput sa fac atacuri de panica. Tot prin ratiune si observatie le-am priceput mecanismul si dupa vreo 5 atacuri nu am mai avut. :)

Si ca sa iti raspund la ultima parte, am prietena de ceva timp si sunt genul fidel. Adica era culmea sa fiu si credincios si gigolo :lol:

 

 

Poate nu-l ajuta fizicul.

Pe mine, de exemplu, ma mai intreaba lumea cand am fost ultima oara la salonul meu preferat de masaj.

 

Am postat o poza cu mine acum ceva vreme. Eu consider ca arat decent :)

 

 

Asta-ti fac eu daca esti cine se speculeaza.

 

:eek:

Cine? :eek:

 

 

Da' cine e, pana la urma?

 

Da chiar, cine e?

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, intotdeauna mi-am spus ca nu pot fi dependent de nimic. Chestia e si ca inteleg mecanismele psihice si tot ce tine de mine. Nu stiu cum. Adica pot sa fiu si indragostit, daca am remarcat mecanismul "indragostelii", pot sa il anulez destul de repede. E ca atunci cand esti propriul observator si lucrul respectiv isi pierde din farmec prin destramarea... magiei. smile.png Un alt exemplu... in vara am avut niste probleme ce tin de familie si am fost foarte stresat. Am avut un fel de cadere si am inceput sa fac atacuri de panica. Tot prin ratiune si observatie le-am priceput mecanismul si dupa vreo 5 atacuri nu am mai avut. smile.png

 

Dar cu principiile cum stai, cat de dependent esti?

Editat de povestea vorbei
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Dar cu principiile cum stai, cat de dependent esti?

 

Nu pot spune ca as fi dependent de ele, as folosi mai degraba termenul neclintit in privinta unora(cum ar fi fidelitatea conjugala, care mi se pare un lucru atat de firesc) :think:

In privinta altora pot spune ca am facut anumite modificari, adaptari, in functie de inaintarea in varsta si de acumularile de toate felurile, iar in privinta restului pot spune ca am fost flexibil si am modificat exhaustiv gandirea initiala.

 

 

Prietena ta gandeste mult ca si tine?

 

Eu asa sper. :D

 

 

E topic despre King, nu despre prietena lui.

 

Da dar prietena lui este o parte importanta din fiinta lui King1, mai ales cand sunt inciotati

 

giggle.gif

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu pot spune ca as fi dependent de ele, as folosi mai degraba termenul neclintit in privinta unora(cum ar fi fidelitatea conjugala, care mi se pare un lucru atat de firesc) eusa_think.gif

In privinta altora pot spune ca am facut anumite modificari, adaptari, in functie de inaintarea in varsta si de acumularile de toate felurile, iar in privinta restului pot spune ca am fost flexibil si am modificat exhaustiv gandirea initiala.

Cum vrei tu.

Banuind ca intelegem la fel fidelitatea conjugala (singurul exemplu dat), de ce o consideri ca ceva fireasc? oare nu e doar o traditie super-licitata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum vrei tu.

Banuind ca intelegem la fel fidelitatea conjugala (singurul exemplu dat), de ce o consideri ca ceva fireasc? oare nu e doar o traditie super-licitata?

 

Pe langa faptul ca asta simt ca fiind normal si este si un principiu al religiei/credintei al carei adept sunt, consider ca fidelitatea in casnicie este ceva firesc pentru ca altfel familia nu si-ar mai avea rostul. Daca nu esti in stare sa te dedici unei singure femei dupa nunta, ce sens mai are sa te insori? Asa vad eu lucrurile in privinta asta. Ca sa nu mai zic ca am si o constiinta destul de sensibila si nu m-as ierta daca as calca stramb :lol:

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×