Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru persoanele interesate de fizica la modul general, dar mai ales de fizica particulelor, fizica cuantica si astrofizica, v-o recomand pe Sabine Hossenfelder si canalul ei de youtube.

Am descoperit ca este pasionata si de muzica si are niste melodii cu fizicosenii super amuzante (la sfarsitului clipului face si un mic intro informativ in fizica cuantica relativ la pisica lui Schrodinger):

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, cateva persoane!

Am fost in Istanbul in principal si una din insulitele din Marmara (Büyükada), si am trecut putin si prin Edirne.

Splendid tot, imi luai si o geaca faina :o:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai normal ca ți-a plăcut. Zona cea mai buna aia e. Istanbul e un oraș extraordinar. Mereu m-aș întoarce cu mare placere. 

Totuși poți încerca și Antalia când vei avea copii mici. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prima oara in Istanbul am fost in 1976, am fost peste tot in partea europeana, dar am trecut si podul in Asia, am mers destul si in desertul local la Sud pan'la Izmir si la Nord era o localitate noua turistica in dezvoltare/constructie langa Marea Neagra.   Nu tin minte sa fi fost pana la Antalia desi sotul spune ca de multe ori am fost acolo in vizita la prieteni.   Precis imi era egal unde mergem daca nu stateam in casa, plimbarea era important!!!   

Da' ce de jachete mi-am luat si eu ... aveau si in diferite culori: verde, albastru, rosu, portocalie pe langa negru, gri si maro.      

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
23 minutes ago, The Unknown said:

Prima oara in Istanbul am fost in 1976, am fost peste tot in partea europeana, dar am trecut si podul in Asia, am mers destul si in desertul local la Sud pan'la Izmir si la Nord era o localitate noua turistica in dezvoltare/constructie langa Marea Neagra.   Nu tin minte sa fi fost pana la Antalia desi sotul spune ca de multe ori am fost acolo in vizita la prieteni.   Precis imi era egal unde mergem daca nu stateam in casa, plimbarea era important!!!   

Da' ce de jachete mi-am luat si eu ... aveau si in diferite culori: verde, albastru, rosu, portocalie pe langa negru, gri si maro.      

Ia să vedem dacă ghicesc...Când ai fost prima oară în Istambul aveai 23 de ani și doi copii. Corect? :tongue:

Editat de Vriies
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

4 zile în Atena, modul psihopedagogic nivel I finalizat, nepotica nascuta pe 26 februarie (exact cand ar fi fost ziua tatalui meu!), la 3 zile dupa a mea. Numai vesti bune :dance:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×