Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

De unde are banca numarul meu actual de telefon?

Postări Recomandate

O ciudatenie. Tocmai m-a sunat cineva de la o banca unde am deschis un cont acum multi ani, cont pe care nu l-am mai folosit ulterior. Mi s-a spus ca buletinul meu a expirat (de fapt a expirat acum trei ani, si-au dat seama tarziu) si trebuie sa merg acolo cu cel nou, probabil sa las o copie sau ceva de genul. Problema (pe care nu mi-am pus-o pe moment) e cea din titlu.

 

Edit: singura explicatie e ca au sunat pe cineva care a transferat candva bani in contul respectiv. Deci niciun mister :yawn: .

Editat de Rory*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca nu ai fol banca si tii contul deschis le datorezi bani pt contul ala tinut in standby. probabil ca vor banii aia sau vor sa stie daca il inchizi sau nu. daca e abonament e usor de aflat nr tau. daca e cartela reincarcabila oricum se afla simplu sunand la operatorul de telefonie si atat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cartela/factura de plata pe ce nume apare?

 

E una veche, cumparata pe numele altcuiva, care acum nici nu mai traieste. De asta ma si miram.

Da, probabil era bifata casuta cu acordul pentru distribuirea datelor, in contractul pt nr de tel.

 

Nu am contract.

chiar daca nu ai fol banca si tii contul deschis le datorezi bani pt contul ala tinut in standby. probabil ca vor banii aia sau vor sa stie daca il inchizi sau nu. daca e abonament e usor de aflat nr tau. daca e cartela reincarcabila oricum se afla simplu sunand la operatorul de telefonie si atat.

 

Ar fi misto. De atatia ani s-or fi adunat ceva datorii. Credeam ca il inchid ei de la sine daca vad ca e inactiv o anumita perioada. Am uitat complet de el.

Editat de Rory*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

smile.png)))

 

Eu vorbeam serios. Dar cred ca mi-am raspuns singura cu singura explicatie plauzibila. Oricum, ma duc luni si cu ocazia asta ii intreb si de unde au luat numarul.

Editat de Rory*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×