Sari la conținut
Forum Roportal
Aseneth

Capra cu trei iezi- ancheta

Postări Recomandate

Ai ghicit. Vreau sa denaturez ceea ce s-a intamplat cu adevarat. :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Psihopatul e Creanga. Basm pentru copii (cica) in care scrie ca_capetele iezilor au fost puse la geam cu dintii ranjiti. 'Ai de lupa me!

  • Like 1
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dintii ranjiti?

Lol, eu nici nu am observat faza asta.

Cand mi s-a spus povestea, nu mi-a dezvaluit nimeni latura asta :)))

Dar..pe lume sunt si psihopati..

 

An'way, io zic sa fiti atenti la capra. Tare am impresia ca a fugit in lume cu un tap si lupul s-a deghizat in capra ca sa ii vina de hac iedului mic care i-a inscenat crima..

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca iedul cel mic i-a ucis pe iezii mari si a dat vina pe lup.

 

Eu cred ca lupul era fostul sot al caprei, de care aceasta divortase cu multi ani in urma pentru ca tapul nu muncea si lingea sare aiurea pe coclauri, asadar capra i-a tras o copita in fund si l-a lasat. Plus ca iezii (toti trei) nici nu erau ai lui ci facuti din niste relatii extra-conjugale pe care capra le-a avut cu niste tapi din satele vecine de-a lungul casniciei. Acum el ofticat ca trebuia sa plateasca alocatie pentru niste ploiezi ai altor tapi, s-a deghizat in lup si s-a dus sa le puna capat la toti, inclusiv fostei lui neveste. Dupa aceea urma sa-si insceneze propria moarte, o aparenta sinucidere, si sa emigreze in Afghanistan la niste rude ca de fapt de acolo se tragea, plus ca tara aia n-are tratate de extradare cu Falticenii, comuna de resedinta a tapului.

 

...va continua...

 

:rot:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai,eu cred ca cineva a obtinut ADN-ul lupului si l-a clonat dupa ce l-a omorat capra.Apoi a venit sa se razbune pe capra ,care il avea pe cel mic si cum lupul abia clonat nu avea parale ...mai intai a zis sa pacaleasca niste iade in drumul lui ,dar...cred ca de foame le-a mancat:)) Asa ca pana va ajunge la capra ...poate il prinde ursul si o scapa pe aceasta de un plan de asasinat...

Oare nu putem modifica povestea sa o numim lupul cu trei iade???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai cred ca a avansat tehnologia si i-au clonat si buricul...Cred ca se bazeaza mult pe el sa atraga iade...dar...cum le papa....ghinionul lor...Asa ca ...lupu-si schimba paraul,adica adn-ul,dar naravul ,ba.Cred ca are sa si-o ia de la capra ....ca a lasat-o cu un ied in grija...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×