Sari la conținut
Forum Roportal
samainsor

sictireala de ce ai

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

niciodata nu ma plictisesc pentru ca mereu imi fac de lucru, si desi nu sunt in apele mele teritoriale, iata ca deschid un nou front pe uscat ..fara sa am habar despre ce va fi vorba, totusi pana la final va iesii ceva, mereu iasa ..ceva, asta pentru mine e o certtudine a vietii, si ce sa mai tura-vura, fiindca n-am nicio idee destepata, vom delira despre femei....in felul urmator.

eu nefiind ..si neavand ..relatii si alte smecherii, am ramas sa privesc in jur, ca un pictor nebun, si ce am vazut este trist si vesel, ca dupa o vreme de cateva luni nimeni nu e multumit de ce are langa el, ca barbatii insurati ar f..e si o capra daca le-ai da ceva de baut si e moca.iar femeile lor poti fi zapacite cu un romantism destul de subtire..dupa care in fata altora vor fi facute curve de cavaleru care le-a tras-o la buci..romantic.

aceste manevre nu ma dezorienteaza pe mine, aavnd demult drumul meu, dar ma tulbura....

am mai observat ca cei care sunt tinuti in alarma, intr-o anume stare de nesiguranta si gelozie ..aceia pot iubi mult si chiar de tot, dar fiind prostii, nu prea conteaza..adica nu se pune.

daca ati mai observat si voi ceva, dati duma incoa. ca deja ma doare mintea cat am chinuit-o.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Samainsor, ai ajuns destul de copt ca sa treci la urmatorul nivel: citeste-i pe moralisti, Montaigne, Schopenhauer, La Rochefoucauld, Cioran, Baltasar Gracian, Nietzsche, Machiavelli, Camus, ca sa observi si mai acut ce e cu lumea asta, unde merge, cu ce se mananca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×