Sari la conținut
Forum Roportal
sansiro

Curatzare eficienta a regishtrilor

Postări Recomandate

:blink: Cine shtie un program bun de curatzare a regishtrilor?Am folosit mai multe (winperfect.regcleaner.winoptimizer) , dar am regretat curand,la prima bootare , cand am inceput sa primesc erori ! n-am de unde sa shtiu pe care sa-i shterg shi care nu !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Registry Medic" the best.

"RegCleaner" by Juoni e eficient, dar acolo trebuie sa stii ce si cum stergi.

Cel de mai sus insa pe langa faptul ca verifica asocierea entry/folder sau entry/file verifica DLL-urile si pana si acea "Uninstall information"

E de ajuns sa-l rulezi o data pe sapt. si nu ai probl.

 

Din pacate e doar shareware...iar varianta shareware din erorile detectate nu-ti curata decat 5. Asa ca, nici shareware-ul nu-ti este de mare folos.

Insa, daca-mi lasi o adr. de e-mail iti trimit eu o varianta "folosibila" a prog.

 

:blink:

Editat de ALX

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc RegistryRescue de la http://www.pcprivacysoftware.com/ . Stie sa-si faca treaba singur, nu face curat decat unde e necesar. Dupa el, folosesc CleanUP, http://www.stevengould.org/software/cleanup/, care e mic si al dreak, iar dupa restart vei avea un computer tare vioi. :flowers:

 

Cat despre System Mechanic :stars: Ehhhhhhhh... cine nu l-ar dori??? Doar ca-ti trebuie un sistem destul de bun sa il poata duce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exact asta e problema cu aceste utilitare,de cala mai multe ori shterge totul de-a valma shi la primul restart te trezeshti ca-tzi intzepeneshte calcu!!sper ca nu shi cu reg medic! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te despagubesc daca cumva se intampla ceva. :stars:)

Lasand gluma la o parte, poti sa stai linistit.

Isi face treaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Registry Medic" : am instalat,am scanat shi am gasit peste 140 de erori,cu toate ca nu am nici macar 2 saptamani de la ultima formatare.mi-a rezolvat erorile shi vad ca merge calcu,kiar suspect de bine:nu s-a mai blocat de mult! MS mult ALX!!!!!!!!!!!!! :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca si pachet de programe, si System Mechanic 6 e bun.

 

smcellhover.gif

Este exceptional.Nesperat de complex si "atent".Ma alatur si eu la ceea ce spui.E shareware insa nu ai restrictii pana esti in trial.Pe urma il cumperi sau te mai gandesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×