Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Ce inseamna pentru voi un om singur?

Postări Recomandate

Batranii sunt cei mai singuri, vom vedea cum e atunci. Singuratatea la batranete este o povara, desi cand esti tanar o ignori mai usor.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult batrinii neglijati sint singuri.  Citesc in ziar cand mama declara ca NU tine legatura cu copiii de ani de zile de cand au parasit Romania pentru o viata mai buna!!!

Ea a cheltuit tot ce avea pe ei sa-i educe dar ei au uitat cand au dat de bine ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Om singur = pleonasm? Interesant. :)

Omul, acel animal singuratic care si-a construit o civilizatie, in care se simte din ce in ce mai singur.

Omul doreste cu ardoare sa se intoarca la starea lui initiala.

Libertatea exhibata a celorlalti incepe sa-l sufoce.

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care ar fi starea initiala ... si unde ar vrea sa se intoarca??? doar nu in pantecul maica-sii ...  :haha:  cred ca vrea intr-un cazino zgomotos si galagios din Las Vegas singuraticul din civilizatia asta super moderna!!! ... acolo e bine sa te simti singur. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum ne simtim singuri si izolati, nu trebuie sa dam vina decat pe politicieni care inventeaza virusuri.  Ne izolam la norma si fara limita!!! 

Azi la o vecina s-a chemat Salvarea inainte de pranz, dar sotul din poarta le-a spus precis ca-i este mai bine si s-au intors din parcare imediat.   

Pe la ora 6:00 PM iar a suierat masina pompierilor urmat de salvare, saraca era in coma dar mai respira, daca pleca inainte la spital, nu ajungea la coma precis, dar nu stiu, doar presupun.  Izolarea asta nu ne-a dat voie nici sa-i ducem un ceai sau ceva de mancare sotului ca sint peste 85 de ani amandoi pe langa ca arata mult mai putini ca n-au dus rau in viata asta.  

Au o fiica maritata cu 4 baieti mari sub 20 de ani, vedeam cand vizitau cu ceva vreme in urma, inainte de COVID. 

Sintem cu toti vinovati ca nu am trecut strada sa le intrebam de sanatate!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pfui, ce topic..ce dileme..

Oare oamenii mai singuratici trec mai usor prin pandemia asta nenorocita?

Ca eu am tot mai multi prieteni ce cauta un psiholog bun..

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, clar. Sau poate ca vorbesc din punctul meu de vedere. Fac aceleasi lucruri pe care le faceam inainte. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×