Sari la conținut
Forum Roportal
Ally

Triunghiul Bermudelor

Postări Recomandate

E foarte ciudat sa stii ca in lume se intampla astfel de lucruri, dar, deoarece eu sunt genul de persoana care merge pe date exacte si nu imi place sa cred in tot felul de prostii, am incercat sa gasesc o explicatie logica la ce se intampla in Triunghiul Bermudelor. Eu mi-as dori sa ajung acolo si sa demonstrez ca nu exista fenomene paranormale. Natura isi face de cap. Spuneti-mi parerea voastra! Mor de curiozitate sa aflu daca sunt singura care crede acelasi lucru!

post-32031-1145431813_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-a mai auzit de mult de triunghiul bermudelor. Interesant de ce ai vrut sa redeschizi un astfel de subiect. Dar daca tot vrei sa demonstrezi ceva :blink:))) exista in romania un deal care pot zice eu e la fel de ciudat.

 

IN jud Maramures exista un deal unde legile fizicii sunt combatute. Localitatea CAVNIC.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu s-a mai auzit de mult de triunghiul bermudelor. Interesant de ce ai vrut sa redeschizi un astfel de subiect. Dar daca tot vrei sa demonstrezi ceva :blink:))) exista in romania un deal care pot zice eu e la fel de ciudat.

 

IN jud Maramures exista un deal unde legile fizicii sunt combatute. Localitatea CAVNIC.

S-au descoperit 12 astfel de zone pe suprafata planetei. Triunghiul bermudelor este insa cel mai cunoscut.

Dealul despre care vorbesti este cat se poate de normal. Nu e vorba decat de o iluzie optica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spre rusinea mea nu am fost acolo sa vad cu ochii mei. Dar din spusele localnicilor asa ar fi. Pe tot drumul de acolo (5km) sunt portiuni care au acea proprietate. Nu merg mai departe pentru ca nu stiu.

Dar sunt interesat de celelalte 11 locuri ... Daca poti sa le enumeri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum trei ani am trecut de nenumarate ori cu vaporul prin mijlocul Triunghiului Bermudelor si nu s-a intimplat absolut NIMIC :rot: ...BA MAI MULT , NICI MACAR ROUGH SEA NU A FOST :o:

 

Ne asteptam sa ramina ceasurile in urma sau sa o ia razna sau...ceva , cit de cit paranormal...insa nu a fost nimic, si asta 4 sau cinci luni cit timp am navigat in zona aceea :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spre rusinea mea nu am fost acolo sa vad cu ochii mei. Dar din spusele localnicilor asa ar fi. Pe tot drumul de acolo (5km) sunt portiuni care au acea proprietate. Nu merg mai departe pentru ca nu stiu.

Dar sunt interesat de celelalte 11 locuri ... Daca poti sa le enumeri

 

Si eu sunt interesata de astfel de locuri. Din pacate, pe langa Triunghiul Bermudelor, nu cunosc decat un portal spre a trece intr-o alta dimensiune care ste in Tibet. Poate mai afli tu ceva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este o carte care se cheama " Zborul 19". Se descriu toate incidentele cunoscute si consemnate in istorie petrecute in Triunghi. De asemenea se vorbeste amplu despre Experimentul Philadelfia, cu marturii ale unor participanti care au supravietuit experimentului. Cred ca o puteti gasi prin vreun anticariat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spre rusinea mea nu am fost acolo sa vad cu ochii mei. Dar din spusele localnicilor asa ar fi. Pe tot drumul de acolo (5km) sunt portiuni care au acea proprietate. Nu merg mai departe pentru ca nu stiu.

Dar sunt interesat de celelalte 11 locuri ... Daca poti sa le enumeri

Nu stiu prea multe despre ele. Am citit un studiu despre disparitii misterioase si s-a constatat ca pe suprafata planetei ar fi 12 locuri unde se concentreaza cele mai multe disparitii. Ele ar fi dispuse de o parte si de alta a ecuatoruluisi inconjoara pamantul la distante aproximativ egale unele fata de altele. Cam asta era ideea. Nu mai stiu unde am citit - cu ceva ani buni in urma.

 

Si eu sunt interesata de astfel de locuri. Din pacate, pe langa Triunghiul Bermudelor, nu cunosc decat un portal spre a trece intr-o alta dimensiune care ste in Tibet. Poate mai afli tu ceva!

Si la noi in tara sunt astfel de portaluri!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te referi la cel deschis recent la Cluj ? Cel ce se va deschide la Mangalia ...

 

sau la cele din muntii Retezat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu prea multe despre ele. Am citit un studiu despre disparitii misterioase si s-a constatat ca pe suprafata planetei ar fi 12 locuri unde se concentreaza cele mai multe disparitii. Ele ar fi dispuse de o parte si de alta a ecuatoruluisi inconjoara pamantul la distante aproximativ egale unele fata de altele. Cam asta era ideea. Nu mai stiu unde am citit - cu ceva ani buni in urma.

 

Si la noi in tara sunt astfel de portaluri!

 

Cred ca stiu despre ce e vorba...va rog sa ma corectati daca nu e asa!

Se numesc benzile Hartmann... Se stia in urma cu mii de ani despre Calea Dragonului, benzile energetice care strabat Pamantul de la nord la sud si de la est la vest :cry:

 

Iar de portaluri...unde mai exact se afla unul din ele?Macar unul! :nea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×