Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Fenomenul abduction.Fenomenul ozn;dar,nu ipoteze si nici teorie ci,concluzii palpabile demonstrate de prof.dr.Corrado Malanga in urma a zeci de ani de studiu aprofundat pe diverse cai:fizica cuantica,NLP,regresie temporala,etc.

 

http://derzelah.wordpress.com/2014/04/12/corrado-malanga-alieni-sau-demoni/

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Traducerea in romana a cartii Alien Cicatrix a aparut de curand? Incercasem sa o citesc in italiana, caci nu era tradusa in engleza sau franceza.

 

Malanga a zis ca Alien Cicatrix nu il mai reprezinta, caci concluziile din carte si le-a mai updatat in alte carti mai noi.

Pe scribd mai sunt carti de el in romana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sustin ipoteza asta, cum ca demonii sunt aceiasi cu extraterestri, si am spus-o de mai mult timp.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru a se mentine balanta bine-rau/pozitiv-negativ...ar trebui sa fie si e.t. favorabili noua ca specie...deci eu nu cred ca totul e negru in univers....poate doar conducerea terrei , stiti voi..'elita de carton'

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Traducerea in romana a cartii Alien Cicatrix a aparut de curand? Incercasem sa o citesc in italiana, caci nu era tradusa in engleza sau franceza.

 

Malanga a zis ca Alien Cicatrix nu il mai reprezinta, caci concluziile din carte si le-a mai updatat in alte carti mai noi.

Pe scribd mai sunt carti de el in romana.

Nu chiar,de curind... si din cite stiu eu,nu a fost tradusa de traducatori profesionisti ci,de citeva persoane benevole,fani Corrado Malanga carora ar trebui sa le multumim... Stiu,mai sunt pe scrib traduceri;fetele,le posteaza in functie de cum au timp si reusesc sa le traduca.Repet:o fac benevol,nu-s remunerate pentru traduceri.Malanga,este international.E firesc sa-si mai schimbe omul ideile pe masura ce aprofundeaza cercetarea dar,in mare,ramine una dintre lucrarile de referinta.Una dintre cele mai bune si mai documentate in domeniu,as spune eu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sint multe categorii de alien.

Grii, se stia ca nu ne sint prea favorabil. Ar fi fost raspunztori de declansarea razboaielor.

In viziunea lor evolutia noastra asa trebuia sa fie.

Dupa unele surse, grii ar fi parasit spatiul Terrei, de prin 90-92, din cauza conditiilor nefavorabile ptr ei.

Radiatia solara?...sau incalzirea intregului sistem solar?

 

Arcturienii sint cei ce ne-au creat sau au facut interventii ptr evolutia noastra. Sint cei mai avansati din univers, si ne protejeaza.

de acesti arcturieni, au teama alte fiinte sa ne fi distrus pina acum.

 

Deci ipoteza cu extraterestrii demoni, e trasa de par, exagerata.

 

Extraterestrii au fost ...ingerii, demonii, arhanghelii din trecut.

 

Oamenii nici nu si-au pus problema ca acele fiinte erau ca si noi, din carne.

 

Dar sint unele ce nu traiesc ca noi in carne, si pot intra si iesi din materie cind vor ele.

Se pare ca acestea sint acei ingeri din vechime.

 

Mai sint si altii ce au studiat aceasta fenomenologie. Nu e doar un singur om in lume cu astfel de studii, ce nu pot fi sistematice ca in alte domenii. Fenomenologia fiind f rara.

 

Pemine personal nu ma pasioneaza fenomenul demonilor....daemonilor.bye.gif

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil cei care ne protejeaza sunt ingerii. Ceilalti, care fac rapiri si se afla mult mai mult timp in preajma Pamantului sunt demonii, care se afla intre cer si pamant. :think:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De fapt demonii sunt draci, iar ingerii sunt tot diavoli.

Tot un drac, carevasazica

Muschiulica,ti-a cazut greu mielul de Pasti de confunzi scula cu prefectura???

Editat de sturlubeata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×