Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

N-am de unde sa stiu asta, dar de obicei ideile se preiau si se transforma in functie de imaginatia celor care le transmit. In felul acesta ideea unui caine din tinutul duhurilor putea fi preluata si transformata intr-o legenda a cainilor-fantoma. Daca maine-poimaine, vreunuia ii trece prin minte sa lanseze ideea cainilor-stafii, pazitori ai sceptrului de aur, nu inseamna ca sursa sa de inspiratie nu poate fi una antica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

care ar fi diferenta dintre un caine fantoma si cel stafie...fantoma nu-i sinonim cu stafie? eu cred in fantome,nu din acelea ce bantuie stravezii...ci in energie,totul e energie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu o inteleg, ma urmareste cu cele mai pure intentii, este o buna crestina si ma iubeste cum se iubeste pe ea insasi. Cu bandana nu inteleg ce are... haha.gif

 

Legenda cainilor-fantoma s-ar putea sa aiba ca sursa mitologia greaca, in care se vorbeste si despre Cerber, cainele iadului.

Ai dreptate ,basmaluta.Sunt o buna crestina si ca o buna crestina ce sunt imi plac barbatii cu palarie si nu cu basma:)))si care mai si latra pe deasupra:))) Stai sa fie luna plina ....sa vezi ce patesc acestia...

Surubeato, il urmaresti pe Black mai rau ca un caine fantoma. Nu cumva.........?

Pai doua raspunsuri la doua posturi inseamna urmarire? Ma dezamagesti ,blondino....Mai bine intreaba-l pe el ce inseamna urmarire,ca doar nu degeaba e...pirat:))) sau varcolac...sau....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt o buna crestina si ca o buna crestina ce sunt imi plac barbatii cu palarie si nu cu basma:)))

 

Da aia cu basma ce are ? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca tu ai avea o comoara si ai ascunde-o, din ce motiv ar veni un caine fantoma sa ti-o pazeasca?

 

Daca as avea o comoara, din ce motiv sa o tin ascunsa?

Sa inteleg ca tu ai vazut un astfel de caine? Cum de mai esti in viata sa ne povestesti?Sau au invatat sa foloseasca eterul si varcolacii???

Ai experimentat muscatura,bandana??Pff,cred ca a durut rau! Ia zi ,unde ai ajuns? La popa nu cred ca vad ca inca tastezi...

 

Eu am spus ca am vazut, nu ca m a mancat :))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Nu ma gandeam la a mancaRaven,ci la a musca si la treansformarea pe care se presupune ca ar produce-o...Mrrrrrr!

 

Eu am spus ca am vazut, nu ca m a mancat smile.png)

 

Din acelasi motiv din care au fost ascunse toate celelalte comori ascunse smile.png

Sa inteleg ca asta e un atribut al cainilor fantoma?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×