Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Sa iesim putin din lumea asta "normala" si sa nu le mai numim mituri urbane sau caini vagabonzi.... Dar daca acestia pazesc ceva?comori..de exemplu. cine indura sa caute? devenim sceptici si facem comentarii arogante. Ceva exista dincolo de noi, dar suntem prea orbi. Dar altcineva se va crede "doctor" si te va numi pacient cu afectiune neurologica...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca acestia pazesc ceva?comori..de exemplu.

 

Daca tu ai avea o comoara si ai ascunde-o, din ce motiv ar veni un caine fantoma sa ti-o pazeasca?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa va povestesc intamplarile mele... si sunt foarte sigura ca nu erau caini obisnuiti.

1)Intr o seara, eu si cu prietenul meu am facut o vizita la ruinile vechei cetati Scheia (http://ro.wikipedia.org/wiki/Cetatea_%C8%98cheia). Ne-a cam prins noaptea prin padurile alea la intoarcere... aveam doar lanterna de la bricheta care era foarte puternica si folositoare. Era aproape de miezul noptii. Incetisor,pe carare, printre copaci si noroi...observ un caine, mai mare decat unul ciobanesc,negru, statea asezat langa un copac.... era foarte aproape de noi. Desi lanterna era pe el, ochii nu i straluceau asa cum e normal la animale. Dau lumina lanternei pe chipul prietenului si l intreb daca il vede si el... a zis doar DA. Dau repede inapoi lumina pe caine....si a disparut. O fractiune de secunda si nu mai era , nici macar un zgomot. Pana la iesirea din padure nu am vorbit deloc. Eram speriati amandoi...

 

2)Tot intr o seara,vara, ma plimbam pe langa marginea padurii. Tocmai ce apunea soarele. Erau cu mine cainii mei(4). Deodata zaresc un vitel , la o distanta incat sa mi dau seama ce animal era. Cainii mei l au vazut si ei si cum le este naravul dau fuga dupa el. Dar la jumate de drum fac toti cale intoarsa , cel mic din urma scheuna de parca il taia cineva. Mi se parea amuzanta intamplarea... Alerg si eu spre vitel, ma gandeam"ce idiot si a lasat sarmanul animal singur".... dar cu cat ma apropiam vitelul nu mai era vitel. Era un caine enorm si capul ii era intors cu fata spre spate.

eu puteam sa jur ca ai vazut cainii fantoma cand ai calatorit in astral :) daca te musca tre` sa te vaccinezi sau sa dai fuga la preot? ce dilema am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca te musca tre` sa te vaccinezi sau sa dai fuga la preot? ce dilema am

 

Hai ca-i simplu, daca te musca, vaccinul nu ajuta la nimic, asa ca ajungi repede la popa sau la psihiatru, dupa cum ti-o fi norocul. Oricum, e bine sa nu spui nimanui ca te-a muscat un caine-fantoma, nu de alta, dar popa te va trimite in iad, iar psihiatrul la balamuc.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa iesim putin din lumea asta "normala" si sa nu le mai numim mituri urbane sau caini vagabonzi.... Dar daca acestia pazesc ceva?comori..de exemplu. cine indura sa caute? devenim sceptici si facem comentarii arogante. Ceva exista dincolo de noi, dar suntem prea orbi. Dar altcineva se va crede "doctor" si te va numi pacient cu afectiune neurologica...

Sa inteleg ca tu ai vazut un astfel de caine? Cum de mai esti in viata sa ne povestesti?Sau au invatat sa foloseasca eterul si varcolacii???

 

Hai ca-i simplu, daca te musca, vaccinul nu ajuta la nimic, asa ca ajungi repede la popa sau la psihiatru, dupa cum ti-o fi norocul. Oricum, e bine sa nu spui nimanui ca te-a muscat un caine-fantoma, nu de alta, dar popa te va trimite in iad, iar psihiatrul la balamuc.

Ai experimentat muscatura,bandana??Pff,cred ca a durut rau! Ia zi ,unde ai ajuns? La popa nu cred ca vad ca inca tastezi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu o inteleg, ma urmareste cu cele mai pure intentii, este o buna crestina si ma iubeste cum se iubeste pe ea insasi. Cu bandana nu inteleg ce are... haha.gif

 

Legenda cainilor-fantoma s-ar putea sa aiba ca sursa mitologia greaca, in care se vorbeste si despre Cerber, cainele iadului.

Editat de Black velvet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×