Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Aveti si ceva de zis despre subiect? Ca suntem la paranormale, nu la bla bla si nici la matrimoniale (Abc-ule).

Am facut poze cu telu' la o legenda despre cainii negri, ca mi-e lene sa scriu atata. Sper sa se inteleaga ceva. Cartea se numeste Dincolo de imposibil (enciclopedia fenomenelor paranormale 1900 - 1994) scrisa de Richard Lazarus.

 

attachicon.gif1.jpg attachicon.gif2.jpg attachicon.gif3.jpg attachicon.gif4.jpg

 

Despre asta vorbeam!!!!

Editat de Raven13
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, sunt caini ce fac parte din rasa Greyhound. Constitutia lor astenica si culoarea blanii poate induce deseori in eroare si sa fie confundati cu caini-fantoma.

Sherlockiza-m-as... ce t4l3nt de detectiv din Brigada K9 pot sa am.

Nu exista fantome, nici umane si nici animale. Mda, sa ma scuze cei carora le-am distrus corola de minuni a lumii lor.

Nu.

 

Da.

Zise fantoma cainelui negru ,care se pare ca are o imaginatie mult prea bogata pentru o fantoma si vede. lucruri care nu exista...dar ,na...fantomele au calitatea de a vedea si ce nu e:))) Dar pot visa,isi pot imagina ca...,ce,cum ,cine...nu-i bai:)))

Editat de sturlubeata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa va povestesc intamplarile mele... si sunt foarte sigura ca nu erau caini obisnuiti.

1)Intr o seara, eu si cu prietenul meu am facut o vizita la ruinile vechei cetati Scheia (http://ro.wikipedia.org/wiki/Cetatea_%C8%98cheia). Ne-a cam prins noaptea prin padurile alea la intoarcere... aveam doar lanterna de la bricheta care era foarte puternica si folositoare. Era aproape de miezul noptii. Incetisor,pe carare, printre copaci si noroi...observ un caine, mai mare decat unul ciobanesc,negru, statea asezat langa un copac.... era foarte aproape de noi. Desi lanterna era pe el, ochii nu i straluceau asa cum e normal la animale. Dau lumina lanternei pe chipul prietenului si l intreb daca il vede si el... a zis doar DA. Dau repede inapoi lumina pe caine....si a disparut. O fractiune de secunda si nu mai era , nici macar un zgomot. Pana la iesirea din padure nu am vorbit deloc. Eram speriati amandoi...

 

2)Tot intr o seara,vara, ma plimbam pe langa marginea padurii. Tocmai ce apunea soarele. Erau cu mine cainii mei(4). Deodata zaresc un vitel , la o distanta incat sa mi dau seama ce animal era. Cainii mei l au vazut si ei si cum le este naravul dau fuga dupa el. Dar la jumate de drum fac toti cale intoarsa , cel mic din urma scheuna de parca il taia cineva. Mi se parea amuzanta intamplarea... Alerg si eu spre vitel, ma gandeam"ce idiot si a lasat sarmanul animal singur".... dar cu cat ma apropiam vitelul nu mai era vitel. Era un caine enorm si capul ii era intors cu fata spre spate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai o leziune in lobul temporal. Sau in ariile corticale vizuale secundare 18 sau 19. Depinde de dimensiunile vitelului si de felul in care te privea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai o leziune in lobul temporal. Sau in ariile corticale vizuale secundare 18 sau 19. Depinde de dimensiunile vitelului si de felul in care te privea.

 

inseamna ca si prietenul meu sufera de aceasta afectiune neurologica. Ce coincidenta!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-o fi speriat de tine ca ai halucinatii si a vrut sa iti cante in struna. Nu e placut lucru sa bantuiesti pe coclauri si fata de langa tine sa spuna ca vede vitei ce se transforma in caini. Eu, unul, m-as fi simtit ca in filmul horror The hills have eyes.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-o fi speriat de tine ca ai halucinatii si a vrut sa iti cante in struna. Nu e placut lucru sa bantuiesti pe coclauri si fata de langa tine sa spuna ca vede vitei ce se transforma in caini. Eu, unul, m-as fi simtit ca in filmul horror The hills have eyes.

Inainte de a face un comentariu, citeste mai bine ceea ce am scris. " ...si fata de langa tine... " Care fata??? Si nu incurca intamplarile, de aia le am notat cu 1) si 2)

... apropo The hills have eyes e un horror slab

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa va povestesc si eu ceva, numai ca nu era caine fantoma, era un caine cat se poate de real, insa noi am dedus faptul ca fusese "trimis" de cineva cu scopul de a face rau.

E o intamplare la care nu am luat parte pentru ca ori aveam cateva luni, ori nu ma nascusem inca, iar fratele avea probabil in jur de 1-2 ani.

Un caine cu blana roscovana intra la noi in curte(intamplarea avea loc intr-o vara cand toata familia era la tara) si nu o ataca decat pe bunica. Cu ceilalti nu avea absolut nicio problema. Bunica trebuia sa fuga repede in casa, animalul se napustea dupa ea si apoi lovea in usa. Ulterior tata, unchiul daca era si el pe acolo luau o sapa, un bat, ceva si il goneau. S-au uitat dupa gauri prin gard, pe sub gard, pe unde ar fi putut patrunde; nu au gasit nimic. Timp de mai multe zile, cainele se ivea in curte si sarea la atac tot asupra bunicii. In cele din urma tata s-a dus la un vecin care avea pusca, l-a chemat, si respectivul a reusit sa il impuste, insa nu mortal. Cainele a fugit ranit, dar nu s-a mai intors.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×