Sari la conținut
Forum Roportal
Amarena

conexiune wi-fi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Te-ai uitat la print? De ce vorbesti aiurea?

Putea să aibă bifat pe tel ce i-am arătat.

Putea sa aiba bifat, dar debifarea nu are legatura cu tipul de IP folosit de router. Apropo, ce intelegi tu prin "routerul tău foloseşte un ip static"? IP-ul de pe interfata de LAN e static prin constructie (la acest model), iar cel de pe interfata ADSL nu are nicio legatura cu ce setari trebuie sa faci in telefon sau laptop.

A şi zis că îi funcţionează doar pe un laptop şi tu îi spui că nu poate fi folosit.

Cine cumpara un router se asteapta sa faca treaba pentru care e proiectat. Echipamentul asta pe RDS nu face decat sa mute conexiunea unui singur dispozitiv de pe un cablu pe altul sau pe radio.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa dau si eu cu o pietricica in balta...desi nu am router, n-am avut nevoie, dar parca mai demult am avut un caz de genul asta cu tipa, care tot asa..am luat-o in toate felurile pana cand am reusit s-o fac, si poanta ciudata a fost sa schimbe adresele DNS de la rds cu unele de Google.

https://developers.google.com/speed/public-dns/
desigur nu stiu daca s-o potrivi..nu sunt vreun expert, e si o treaba ca nu stim exact ce setari s-au facut, dar am zis sa zic si eu ceva, ca imi place si de Amarena.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×