Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Cum va autodefiniti comportamentul de fumator/ vaper in raport cu verbele "a putea" si "a vrea"?  

6 membri au votat

  1. 1. Ce fel de fumator sunteti?

    • Vreau sa fumez si nu pot sa nu fumez!
    • Pot sa fumez si nu vreau sa nu fumez!
    • Nu se aplica in cazul meu!
  2. 2. Ce fel de vaper sunteti?

    • Vreau sa vapez si nu pot sa nu vapez!
    • Pot sa vapez si nu vreau sa nu vapez!
    • Nu se aplica in cazul meu!
  3. 3. Daca nu vi se potriveste niciunul dintre raspunsurile de mai sus, puteti alege unul sau ambele dintre raspunsurile de mai jos: :

    • Nu sunt fumator!
      0
    • Nu sunt vaper!
    • Nu se aplica in cazul meu!


Postări Recomandate

Am reusit sa folosesc pastila eGo-C Vapez pe corp eGo-C Joyetech !

Nu e complicata metoda dar nu stiu cat de repetabila este. Totusi a mers din prima perfect. So :

 

Am luat o scobitoare rotunda cu varf ascutit. Am taiat-o cam 1 cm de la varf. Am intepat-o cam 1 mm in canalul de aer de langa fitil (la un unghi de vreo 30 grade asa am impins). Am taiat cu o unghiera fix de unde iesea scobitoarea dintre fitil si tepusa. SUCCES !

A mers un cartus plin (eGo-C-B) de la un cap la altul fara nici cea mai mica problema. Nici gust de ars nici lichid curs.

 

Din cate observ eu, fitilul e prea subtire pentru tepusa. Si cum din corpul original Joyetech se trage mai greu, intra prea mult lichid in pastila. La corpul Vapez, avand tiraj mai mare (dublu or smth cum scrie pe site), pastila nu se mai ineaca.

Lichidul cu care am testat este PG 80% si VG 20%.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb insa cat o sa rezista scobitoarea. S-ar putea ca operatiunea aceasta sa necesite mai multe scobitori sau in viitor, altfel de scobitori... Personal, tot spre pastilele originale inclin ;)

 

@all

Azi am avut neplacuta surpriza sa aflu ca pe acest forum nu sunt permise link-uri care trimit catre pagini cu un continut comercial (chiar daca nu este vorba de reclama propriu-zisa), deci ceea ce mi-am propus, printre altele, sa comentam la acest topic iese din discutie.

Probabil ca ofertele la care am facut referire in paginile anterioare au scapat atentiei moderatorilor deoarece, mesajele care contin astfel de referiri sunt in mod normal "sterse" (eventual editate) conform "regulamentului" care nu este de loc permisiv in acest sens...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,
Avem nevoie de o solutie pentru cum sa te lasi de fumat cred ca indiferent ce noi produse apar nevoia de a trage un fum dintr-o tigara normala si nu o tigara electronica ne va bantuii ceva vreme! Oricum sper sa fim mai sanatosi! am gasit informatii folositoare pe www.tru-esmoke.ro
Multumesc!
Succes!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu acum imbin tigarile clasice cu tigara electronica. Am incercat sa stau doar pe tigara electronica si am constatat ca se poate. Singura problema este ca ajungi sa vapezi foarte mult, fie datorita concentratiei mici de nicotina din lichid, fie din cauza absorbtiei mai lente a nicotinei (ca si in cazul produselor Nicorette), fie din teama de a nu te apuca pofta de o tigara clasica. Consecinta este ca ajungi sa vapezi cam tot timpul (mai ales daca ai fost un fumator "inrait") si ajungi sa te supradozezi cu nicotina fara sa iti dai seama cum. Totusi nu vreau sa generalizez. In cazul meu, care eram intr-o instanta fumator de 2-4 pachete de tigari/zi, iar in alta instanta vaper aproape fara pauza, cea mai buna cale a fost compromisul intre fumat si vapat. Acum fumez relativ putin (sub 1/2 pachet/ zi) si vapez mai rar (nemaistand tot timpul cu tigara electronica in gura).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu acum imbin tigarile clasice cu tigara electronica. Am incercat sa stau doar pe tigara electronica si am constatat ca se poate. Singura problema este ca ajungi sa vapezi foarte mult, fie datorita concentratiei mici de nicotina din lichid, fie din cauza absorbtiei mai lente a nicotinei (ca si in cazul produselor Nicorette), fie din teama de a nu te apuca pofta de o tigara clasica. Consecinta este ca ajungi sa vapezi cam tot timpul (mai ales daca ai fost un fumator "inrait") si ajungi sa te supradozezi cu nicotina fara sa iti dai seama cum. Totusi nu vreau sa generalizez. In cazul meu, care eram intr-o instanta fumator de 2-4 pachete de tigari/zi, iar in alta instanta vaper aproape fara pauza, cea mai buna cale a fost compromisul intre fumat si vapat. Acum fumez relativ putin (sub 1/2 pachet/ zi) si vapez mai rar (nemaistand tot timpul cu tigara electronica in gura).

Si cum te impaci cu gustul de rahat al clasicelor tigari, alternand cu aromele deosebite vapate din electronica?

Eu am fost nevoit sa imi cumpar un pachet de tigari pentru mi se arsese electronica si nu mi-a placut deloc gustul analoagelor... URAT TARE... Brrrrrr desi am fost fumator de 26 de ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb insa cat o sa rezista scobitoarea.

Inca rezista, fara sa-i fac nimic in plus de cand am infipt-o in pastila :D

 

@all

Azi am avut neplacuta surpriza sa aflu ca pe acest forum nu sunt permise link-uri care trimit catre pagini cu un continut comercial (chiar daca nu este vorba de reclama propriu-zisa), deci ceea ce mi-am propus, printre altele, sa comentam la acest topic iese din discutie.

Well. au facut aia de la vapers un topic cu subiectul asta pe forumul lor. In caz ca nu merge link-ul, topicul e la Prima paginăDiscutiiDiscutii generale ‹ Cele mai mici preturi din RO

Ce sa-i faci, in lumea asta unii trebuie sa dea faliment si altii sa se dezvolte :p

 

 

ps - am scris in citatul tau ca inca nu stiu cum se multiplica citatul aici; intr-o zi mai racoroasa promit ca invat

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa-i faci, in lumea asta unii trebuie sa dea faliment si altii sa se dezvolte blum.gif

 

 

ps - am scris in citatul tau ca inca nu stiu cum se multiplica citatul aici; intr-o zi mai racoroasa promit ca invat

 

Link-ul functioneaza. Eu cand vreau sa multiplic un citat o fac prin "copy" si "paste" de cate ori este necesar apoi pastrez in fiecare copie doar paragrafele la care vreau sa raspund. Daca este cazul, tastez de mai multe ori ENTER inainte...

 

In alta ordine de idei, am avut experiente neplacute cu anumite lichide. O fi de la caldura ori s-o fi intamplat ceva cu gusturile mele. Nu pot sa fiu sigur. Problema este ca desi sunt departe de a expira au capatat un iz suspect (ca de medicament) si mi se par mai inecacioase.

Am pus cateva din ele in frigider. Nu sunt convins ca am facut bine insa alta idee nu mi-a venit. Chestia este ca toate sunt desigilate pentru ca le-am testat imediat dupa cumparare. Este posibil ca de aici sa fi aparut problema daca nu cumva perceptia mea este cea care s-a schimbat. Toate lichidele au fost cumparate prin iarna cand mi-am facut provizii masive.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am spus-o si o repet. Tigara electronica e ca si cum ai avea ocazia sa sex dar ai voie sa o bagi doar o data.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×