Sari la conținut
Forum Roportal
muzicabuna

Ce parere aveti despre Sisu si Puya,parazitii si muzica lor?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Voi ce parere aveti despre muzica "de cartier" cantata de Sisu si Puya,Parazitii etc?Dar despre ei ca persoane?Eu ascult f mult muzica lor si familia sau prietenele zic ca de ce ascult asa cv ..le-am explicat ca ascult pt versuri ,ca se spune adevarul in versuri ,unele versuri sunt ironice ,comice dar ei nu inteleg si sunt "oripilati"lol ....nu e muzica sa o asculti la o petrecere cv da' e preferata mea:X Cred ca muzica rap si hip hop inseamna mai mult decat niste injuraturi.Voi ce credeti?Si ca persoane imi plac cei de la Parazitii pt k s directi,comici,ironici ,si nu i au schimbat banii...Si de Sisu imi place pt ca desi s-a drogat sau se drogheaza nu s-a vandut si la fel nu pune pret pe bani..Si ii mai ascult pt ca dupa o zi in care pe strada,in metrou,in autobuz,la scoala etc vad numai cocalari fitosi si parveniti am chef sa ascult muzica agresiva cu genul asta de oameni=)))))) Voi ascultati?Ce melodii va plac cel mai mult de la ei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, rap-ul, hip-hop-ul inseamna mai mult decat niste injuraturi, dar pt. ca alea se vand foarte bine si pentru ca nu exista prea multi muzicieni cu creier care sa abordeze stilul asta, foarte putine piese sunt de bagat in seama. Mie mi-a placut asta de la Parazitii, cu mentiunea ca vulgaritatea vocii e usor deranjanta.

 

http://www.youtube.com/watch?v=C2t2ERWAJck

Editat de Allexandrra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dintre toti raperii romani eu ascult doar Parazitii.Si imi place foarte mult muzica lor.Le admir ironia si umorul negru si faptul ca in ciuda acestor "glume",spun adevarul.

Si da.Si ca oameni ii admir pentru faptul ca nu sunt acel gen de oameni "speriati de viata" si mai degrama o iau ca pe o "Bad joke".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×