Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Buna, nu vreau sa ma credeti nebuna sau ceva de genu.. doar ca de un timp inainte sa adorm cand sting televizorul aud pasi de pe hol pana la mine in camera si parca fosnaituri.. parca cineva striga , nu stiu ce sa cred poate ca gresesc dar eu sunt fricoasa de felul meu, si mentionez ca nu m-am mai uitat la filme horror sau ceva da nu stiu ce se intampla in casa. Intr-o seara prietenul meu a dormit la mine si abia am putut sa adormim pt ca si el auzea ceva dar mi-a spus nimic pana dimineata si am incercat sa ii spun mamei mele si ea nu crede dar va spun ca am auzit pur si simplu.. si uneori cand stau singura in casa imi este putin frica sa stau pt ca aud ceva si nu stiu ce este. Dimineata sau dupamasa nu se aude nimic doar noaptea.. uneori am avut nopti albe pt ca atunci cand dormeam singura pana adormeam era teribil ca nu puteam sa adorm fiindca auzeam cate ceva in camera mea. Va rog sa ma sfatuiti in privinta asta. Multumesc .!

Editat de Darianna
editat font si marime, sters mesaj dublu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este un demon important al lumii din adanc, si l-ai deranjat cu ceva. Abraxas e numele sau. Data viitoare discuta cu el si intreaba=l: "ce vrei? sufletul meu ? trupul meu?"

 

Vezi si tu cum poti negocia cu el.

 

Iti dau poza sa ca sa-l recunosti:

 

635px-2x01-abraxas-tks-bos-03.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai scartaie o podea, se mai insinueaza un vifor, sunt sute de zgomote pe care le poţi interpreta panicata.

Daca stai sa analizezi fiecare sunet si fosnet asa se intampla, iti dezvolti o panica nemotivata.

Nu exista spirite, nu exista stafii, nu exista demoni si nu exista unicorni(astia din urma exista).

Cauta explicatia logica in podele, usi, balamale sau geamuri.

Editat de Priapism
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adormi cu muzică la început, câteva zile.

Sau eu ştiu, cu laptopul on, la un serial, ceva.

Nu o să te posede nimeni şi unicornii sunt prietenosi dacă apar, lacrimile lor vindeca virusul hiv.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lemnele si alte materiale de constructii, diversele ansamble metalice sau de alt tip, mai ales cele mobile, scot zgomote. Aparatele electronice bagate priza, in aflate sub tensiune, chiar si oprite, emit un zgomot de fond. Curentii de aer pot face zgomot, iar pe intuneric ochii umani se straduiesc sa focalizeze, si dau impresia ca se strange tot intunericul in colturile camerelor sau in locuri inguste.

 

Nu in ultimul rand, mintea noastra poate dezvolta unele probleme temporare din cauza la stres, oboseala etc. creand iluzii, cum auzeam eu azi dimineata foarte vag zgomot de copii desi eram la munca, alaturi de alti oameni in ditai sala iluminata, deci nici vorba de fantome.

 

Fiind agnostic, nu cred ca lumea de dincolo exista sau nu exista, ambele afirmatii trebuie demonstrate. Dar si daca exista, atat timp cat nu ai treaba cu ea, nu are treaba cu tine.

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×