Sari la conținut
Forum Roportal
Mary_popins

M-a inselat, il iubesc si nu stiu ce sa fac?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o nenorocire in viata mea

 

 

Pai sa stii ca ai. Unul ca el numai o nenorocire se poate numi. E o nenorocire in devenire.

 

vestea rea am aflato acum 3 luni , am aflat ca ma inselat timp de 6 luni cu o colega de la lucru cu aprox.2 ani in urma,

am aflat ca a mai iesit cu o colega de la lucru la o bere acum toamna in 2013, si ca doar sau sarutat

 

Astea sunt vesti bune pentru ca macar ai aflat si ai aflat acum cand inca nu e prea tarziu sa-l dai in praznicu' masii.

Vesti proaste iti dau eu acum si cand te vei lovide ele, aminteste-ti ce ti-a zis una Naeema in 2014 pe un forum:

- tu nu il vei lasa ca evident il iubesti inca si nimic nu e mai periculos pentru unele femei decat barbatul lor plangandu-le in fata si jurand ca le iubeste in ciuda magariilor comise si ca celelalte femei au insemnat vax p**a pentru el.

- te va mai insela dar o va face mai precaut pe viitor caci s-a ars deja.

- daca lui ii sta in caracter sa faca ochi dulci altor femei si sa si-o puna cu ele, treaz sau beat doar dupa 4 ani de casnicie, inchipuieti dupa 10 sau 20 de ani

- cam cat timp crezi ca iti va fi el fidel de acum incolo ?

- mai tarziu cand veti avea deja o gramada de ani impreuna, copii poate, responsabilitati care va leaga va fi mult mai greu sa contemplezi un divort sau o despartire. Nu imposibil dar vadit mai dificil.

Editat de Naeema
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ia uite-o cum incearca sa strice casa oamenilor. Huo!

Nu ca m-ar interesa prea mult, doar simteam nevoia sa huidui pe cineva si mi s-a casunat pe Naeema.

Editat de Nestosaru
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

E clar ca sotul tau a gresit, dar tot atat de clar este ca nu poti arunca 10 ani la gunoi. Pentru ca nu poti depasi singura aceasta situatie, apeleaza la un consilier. Problema este in interiorul cuplului, nu in exterior.

Nu dispera, oamenii mai gresesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

"am aflat absolut intimplator"

 

Ai aflat "intamplator" de o relatie extraconjugala de acum doi ani? Fabulos.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa va despartiti orice ar spune el ....mai tarziu o sa fie mai greu...stiu k n o sa ti fie usor dar decat sa traiesti asa mai bn refa ti viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei poti sa il ierti,faza e ca orice am spune noi aici,daca tu vrei sa il ierti,il vei ierta.

Gandeste-te foarte bine,stiu ca ti-au mai spus-o si altii inaintea mea,dar daca a calcat stramb o data,a doua oara este infinit mai usor,mai ales ca stie ca il iubesti si il ierti...

Sau poate il ierti, nu mai vorbiti despre asta etc.si dupa o perioada de timp te trezesti cu resentimente...si nici asta nu e placut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orice-ai face, nu face copii cu el.

 

Eu zic sa-l mai pasuiesti un timp, dar sa fii atenta la cum defileaza. Daca se repeta si tu afli :o: si nu poti sa traiesti cu asta, nu are sens sa mai continui.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×